Andrzej Zapałowski

Aktualności


Dzisiaj o godz. 10.00 na żywo!

Wojskowe, społeczne oraz ekonomiczne aspekty utworzenia V Dywizji Karpackiej w Rzeszowie

Kanał Grzegorz Braun 2021


Mój wywiad dla TV Kresy.pl o kondycji polskiego wojska

Prof. Zapałowski: Polską armię można zmieścić na Stadionie Narodowym

https://www.youtube.com/watch?v=Ao3oiq5rIr8
Ekspert Związku Ukraińców w Polsce

Miesiąc temu był ekspertem reprezentującym Związek Ukraińców w Polsce na Komisji Sejmowej ds. Mniejszości Narodowych i bluzgał na Polskę z tolerowanie mowy nienawiści.

https://www.o2.pl/informacje/dodal-do-polskiego-godla-ukrainska-i-teczowa-flage-aktywista-w-ogniu-krytyki-6636666065148704a


Jacek Bartosiak rozmawia z gen. Waldemarem Skrzypczakiem o napięciu między Ukrainą a Rosją.

W niektórych kwestiach nie zgadzam się z gen. Skrzypczakiem (odnośnie uwarunkowań geopolitycznych Ukrainy). Pełna za to zgoda odnośnie tempa modernizacji WP i uzbrojenia. Zgoda także co do scenariusza ewentualnego ataku. Brygady wschodnie i północne OT muszą mieć nasycenie po ok. 10 tys. żołnierzy OT w województwie (musi być wypełniona przestrzeń a nie tylko linia) Warto posłuchać.

https://www.youtube.com/watch?v=PXJQT6M32GQ&t=11s


Naziści upamiętniają nazistów

Nawet ukraińskie MSZ zaczyna się odcinać od ukraińskich nazistów (pod naciskiem Niemiec i Izraela, a nie Polski). Zresztą organizatorami marszu byli godni następcy nazistowskich (niemieckich) kolaborantów.

https://kresy.pl/wydarzenia/organizatorem-marszu-ss-galizien-w-kijowie-byl-podejrzany-o-zabojstwo-buzyny/?utm_source=webpush&utm_medium=push&utm_campaign=743032