Historia Kresów

bp. Kocyłowski - cd.

Kolejne dokumenty ilustrujące antypolską działalność patrona przemyskiej ulicy bp. Kocyłowskiego

 

http://www2.kki.pl/pioinf/przemysl/dzieje/rus/raport.pdf

 

Płk. Niwiński o banderyźmie

Banderyzm to hybrydowy potwór - rozmowa z płk. Janem Niewińskim


"Banderyzm to hybrydowy potwór, powstały z krzyżówki ukraińskiego szowinizmu, niemieckiego nazizmu i syjonizmu nowojorskich handlarzy holocaustem. Można ten postulat określić jako wezwanie do neobanderowców znajdujących się na każdym szczeblu polskiego życia publicznego do zwiększenia nacisku na władze naszego kraju, aby położyły kres naszej walce o przywrócenie prawdy historycznej i demaskowaniu współczesnej odmiany banderyzmu" - mówi Jan Niewiński w wywiadzie dla "Myśli Polskiej"

Niedawno odbył się VII zjazd Związku Ukraińców w Polsce. Delegaci m.in. wystosowali apel do Polaków. Stwierdzają w nim, że w naszym kraju nasilają się działania „niektórych polskich środowisk”, które w sposób jednoznaczny dążą do wywołania wrogości między obu narodami. Czy podziela Pan ten pogląd?
- Zacznijmy od krótkiej charakterystyki Związku – kim są, jakie są ich cele. ZUwP jest przykrywką działającej już od 1929 r. Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów. Celem strategicznym nacjonalizmu ukraińskiego jest zbudowanie sobornego państwa ukraińskiego na terenach nie tylko obecnej Ukrainy, ale również na części terenów Białorusi, Rosji, Słowacji, Rumunii i Mołdawii. Jeśli chodzi o Polskę, domagają się oni inkorporacji 19 polskich powiatów od Podlasia, Lubelszczyzny, Chełmszczyzny, Przemyskiego aż do Krynicy. Żadna ze współczesnych partii ukraińskich nie odcięła się od tych roszczeń, a „Swoboda” głosi je otwarcie. Takie państwo miałoby spełniać rolę imperium w tej części Europy, w miejsce Rosji.

 

 

Święto Niepodległości

11 Listopada

Andrzej Kołakowski- Przysięga

http://www.youtube.com/watch?v=klmHYu4BaAQ

 

Opinia dr Lucyny Kulińskiej

Dr Lucyna Kulińska                                                                         Kraków 28 X 2014

Adiunkt Wydziału Humanistycznego

Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie

 

Prokuratura Powiatowa w Przemyślu

Dotyczy:

Opinia  na temat posługiwania się na terytorium Polski symboliką OUN-  używanie  flag czarno – czerwonych, symboli SS i „wilczego haka”.

 

Jestem badaczem problematyki ukraińskiego nacjonalizmu i zbrodni popełnionych przez jego przedstawicieli od kilkunastu lat, napisałam na ten temat wiele książek i artykułów.

 

 

Ekspertyza prof. Grotta

Prof. zw. dr hab. Bogumił Grott                                                Kraków, dn. 6 listopada 2014 r.

emerytowany profesor UJ

ul. Zamoyskiego 76 m 5

30-523 Kraków

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 

Ekspertyza w kwestii posługiwania się symbolika OUN-UPA – w postaci flagi    czarno-czerwonej na obszarze Państwa polskiego

Jako politolog, historyk i religioznawca specjalista w zakresie doktryn i działalności ruchów nacjonalistycznych oraz kierownik zespołów badających te zjawiska –

(zob.) :

 

 
Więcej artykułów…