Historia Kresów

Wasyl Rasewycz cz. II

Tekst przetłumaczonego przez Wiesława Tokarczuka artykułu Wasyla Rasewycza z jego komentarzem

Szanowni szefowie i panowie profesorowie, doktorzy z polskiego IPN ! Oto poniżej głos rozpaczy z Ukrainy. Straszna wizja. Rząd ukraiński oddał na pastwę garstki zideologizowanych i niekompetentnych ludzi (czytaj - neo-banderowskich propagandystów) politykę historyczną państwa ukraińskiego. Oni przeprowadzają banderyzację państwa. Patronami ulic w ukraińskich miastach są teraz tak zwani jaskiniowi antysemici i polakożercy. Co można zrobić, jak ratować Ukrainę?

Niebawem panowie profesorowie z IPN zostaną wysłani przez państwo polskie reprezentowane przez pana prezydenta Andrzeja Dudę i panię premier Beatę Szydło na "konstruktywne" rzekomo rozmowy z przedstawicielami ukraińskiego IPN. Ta garstka ludzi, propagatorów kultu zbrodniczych organizacji OUN-UPA, ludobójczych i antysemickich, uczestników Holokaustu, ma do osiągnięcia wiele celów, w stosunku do Polski jest to relatywizacja zbrodni ludobójstwa OUN-UPA na Polakach, w stosunku do Ukrainy - banderyzacja całego kraju, wsączenie w umysły i dusze młodzieży ukraińskiej jadu ukraińskiego nacjonalizmu integralnego.

 

 

Wołyń - powtórka w TV Trwam

3 września o godzinie 22:00 w TV Trwam zostanie wyemitowana powtórka filmu dokumentalnego pt. "Wołyń - nierozliczone ludobójstwo".

 

Polecam nowy reportaż

Zbrodnia UPA w Baligrodzie

https://www.youtube.com/watch?v=Mz5DKLgPmSo

 

Niemiecki historyk o OUN i UPA

Poniższy wywiad niemieckiego historyka (Kai Struve) udzielony dla ukraińskiego portalu Zaxid.net

W linku tekst po ukraińsku.

http://zaxid.net/news/showNews.do?kult_banderi_v_oun_buv_chastinoyu_populyarnih_v_193040_rokah_kultiv_fyureriv&objectId=1399628

Został on przeprowadzony przez Wasyla Rasewycza i Liubka Petrenkę. Można go uznać za jeszcze jedną próbę zapoznania ukraińskiego społeczeństwa - karmionego od lat kłamstwami (między innymi przez propagandystę podającego się za historyka Wołodymyra Wjatrowycza, obecnie szefa ukraińskiego Instytutu Pamięci Narodowej) na temat OUN-UPA - z prawdą o zbrodniach popełnionych przez tę totalitarną organizację.

 
Więcej artykułów…