Historia Kresów

Historia mordów w Uluczu

Polecam książkę Bronisława Zieleckiego- Moje życie, czyli historia Polaka z Ulucza. Należy pamiętać, iż corocznie działacze Związku Ukraińców w Polsce organizują tam spotkania. Po lekturze tej książki wszystko będzie jasne o co chodzi. Tą książkę powinni przeczytać zwłaszcza obecni mieszkańcy Ulucza!

http://docplayer.pl/24841458-Bronislaw-zielecki-moje-zycie-czyli-historia-polaka-z-ulucza-warszawa-2014-r.html

 

Apel żydowskich organizacji Ukrainy

Apel żydowskich organizacji Ukrainy do organizatorów i uczestników międzynarodowego sympozjum „Holokaust na Ukrainie”, Paryż, 9-11 marca 2017 r.


Wysoko oceniając inicjatywę przeprowadzenia międzynarodowego sympozjum, niemniej jednak, pragniemy wyrazić nasze głębokie zaniepokojenie faktem, że na liście zaproszonych gości zobaczyliśmy nazwisko dyrektora Ukraińskiego Instytutu Pamięci Narodowej Wołodymyra Wiatrowycza. Wołodymyr Wiatrowycz – to historyczny fałszerz i manipulator, nie tylko oskarżający Żydów o zorganizowanie Hołodomoru, ale także negujący ideologię i praktykę antysemicką OUN i UPA, które przyczyniły się do zagłady społeczności żydowskiej Ukrainy.


 

Konferencja Operacja Wisła

Patriotyczny Związek Organizacji Kresowych i Kombatanckich w Warszawie

Zaproszenie

 

Konferencja w 70-rocznicę Operacji "Wisła", która zakończyła ukraińskie ludobójstwo dokonane na Polakach w latach 1939-1947.

 

11.03.2017r godzina 12.30. Warszawa budynek Pasty ul. Zielna 37-39

dr Lucyna Kulińska – Kraków, "Stan zagrożenia ludności polskiej ze strony band OUN- UPA w latach 1944-1947   w świetle dokumentów Ministerstwa Administracji Publicznej".

prof. Czesław Partacz – Koszalin, Operacja "Wisła", a Polska Racja Stanu

 

Propagandowa ofensywa banderowska jest nie tylko w Polsce

Sympozjum międzynarodowe w Paryżu - kolejna rozpaczliwa, ale niemożliwa do zrealizowania próba Wiatrowycza oczyszczenia OUN-UPA z udziału w Holokauście.
Polecam poniższy tekst Wiesława Tokarczuka

Uzyskane informacje wskazują na to, że zorganizowane na Uniwersytecie Paryż II Panthéon Assas Międzynarodowe Sympozjum "Shoah na Ukrainie. Nieszczęścia XX wieku w nowej perspektywie" jest konferencją dającą okazję Wiatrowyczowi na podjęcie rozpaczliwej próby ratowania OUN-UPA przed zarzutami o udział w niemieckim, nazistowskim Holokauście.

Współorganizatorem konferencji jest Europejskie Forum na rzecz Ukrainy.

 

Banderowska logika myslenia

Jak można z nas robić takich kretynów. My mamy odnawiać nielegalne pomniki morderców. Szeremeta zrównuje także legalne polskie pomniki ofiar z nielegalnymi pomnikami morderców. Istne chamstwo i prostactwo- to maja być elity?

Ukraiński urzędnik państwowy wypomina polskim władzom, że nie odnawiają pomników UPA

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/ukrainski-urzednik-panstwowy-wypomina-polskim-wladzom-ze-nie-odnawiaja-pomnikow-upa

 
Więcej artykułów…