Historia Kresów

73 rocznica napadu UPA na Bircze

Od 12 minuty o uroczystościach w Birczy w rocznicę napadu UPA na miasteczko

https://rzeszow.tvp.pl/1663784/aktualnosci

 

Zbrodnie UPA -warto

Dziękuje ks. Antoniemu Moskalowi (do sierpnia 2018 r. proboszczowi w Borownicy) za pracę na rzecz prawdy o ludobójstwie. W 35 minucie o tym jak ks. Greckokatolicki Szewczuk „Kadyło” mordował kobiety w Piątkowej, a w 38 minucie o świeceniu noży i siekier w gminie Bircza. Tym razem cały film(dobra wersja)

Świadkowie zbrodni UPA

https://www.youtube.com/watch?v=PqFt6J5s0EQ&feature=youtu.be

 

klasyczny morderaca z OUN

Ten tekst powinni przeczytać mieszkańcy Powiatu Przemyskiego, a szczególnie gminy Bircza. "Zasługi" komendanta bojówki Służby Bezpieczeństwa OUN "Szuhaja" - ma "wzorowy" życiorys. Klasyka dla ukraińskich nacjonalistów. Najpierw kolaboracja z nazistami, prześladowanie Żydów, potem ludobójstwo Polaków.

http://suozun.org/warto-obejrzec-i-przeczytac/i_zapomniany-bohater-zakerzonnja/

 

Zbrodnie UPA film

Musimy o tym przypominać, dopóki zbrodniarze są gloryfikowani.
Ten film dedykuje tym, którzy chcą niszczyć pomniki żołnierzy WP i milicji na terenach opanowanych przez UPA. Tutaj do milicji szli ludzie nie po to aby utrwalać władzę ludową, ale żeby bronić Polaków przez zbrodniarzami. W 30 minucie o sprawiedliwym Ukraińcu.
Film polecam księżom, którzy przyczynili się do usunięcia ks. Moskala z Borownicy. W 35 minucie o mordzie ks. greckokatolickiego Szewczuka "Kadyło”, kapelana UPA. Film pod koniec trochę uszkodzony

 

Świadkowie zbrodni UPA

http://www.radiomaryja.pl/informacje/swiadkowie-zbrodni-upa/

 

Program o zbrodniach UPA

Polecam, świadkowie z Podkarpacia mówią o zbrodniach UPA. Znam te wypowiedzi, bo wielu świadków sam nagrywałem. Bardzo mocne. Sobota 16.10 TV TRWAM

Zbrodnie ukraińskich nacjonalistów na Polakach w latach czterdziestych XX w. pochłonęły tysiące ofiar. 75 lat po "krwawej niedzieli" - kulminacyjnym punkcie zbrodni ludobójstwa na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej przywołujemy świadectwa ocalałych świadków.

 
Więcej artykułów…