Wydarzenia
Moje książki

Granica w ogniu

Bezpieczeństwo Polski

Polecane strony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Media

Ukraiński protest

Nacjonaliści ukraińscy sterroryzowali polski autobus


Opublikowano: Sobota, 25 stycznia 2014 o godz. 02:02:12

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/nacjonalisci-ukrainscy-sterroryzowali-polski-autobus

Wczoraj informowaliśmy, że na zachodniej Ukrainie, na wysokości miasta Nowojaworowsk zablokowano drogę prowadząca do granicy polsko-ukraińskiej. Protestujący tam Ukraińcy zatrzymali m.in. autobus rejsowy jadący do Polski, zmuszając groźbami wszystkich pasażerów do wypowiedzenia banderowskiego hasła "Chwała Ukrainie - Chwała bohaterom".

 

 

Od Komunistycznej Partii Związku Sowieckiego do Swobody

Polecam poniższy tekst. Omawia on m.in. przeszłość jednej z liderek nacjonalistycznej Swobody. Należy przypomnieć, iż w kwietniu ubiegłego roku „wizytowała” ona w Przemyślu szkołę „ukraińską”.

http://wpolityce.pl/artykuly/71203-grzegorz-gorny-dla-wpolitycepl-burzliwy-pojedynek-dwoch-ukrainek-skad-sie-wzielo-bowiem-upa-i-bandera-z-milosci-milosc-oslabia-nienawisc-hartuje

 

 

"Polska to bekard traktatu wersalskiego" mówi dzialacz RAŚ

Te poglądy nie są obce także innym obywatelom polskim. Od lat wskazuję na to, ale "salon" także ten Podkarpacki udaje że problemu nie ma. Polecam poniższy wywiad.

Lider Ruchu Autonomii Śląska, kandydat na senatora RP po stwierdzeniu, że Polska to "wersalski bękart" nie jest już w działaczem RAŚ. Nie ma jednak wątpliwości, że jest pewne grono osób, także w polityce polskiej, które podzielają tego rodzaju nienawiść do Polski. O tym, co powinno się robić z tego typu poglądami rozmawiamy z prof. Andrzejem Nowakiem, historykiem, sowietologiem, nauczycielem akademickim.

 

Romek Szeremietiew o geostrategicznym położeniu Polski

Poniżej ciekawy wywiad z Romkiem Szeremietiewem.

Pierwszy raz od wielu lat bardzo Polska spotkała się z sytuacją realnego oskrzydlenia militarnego. Na Białorusi organizuje się pułk samolotów myśliwsko-bombowych SU-27, a pod Królewcem powstaje baza rakietowa. W obu przypadkach na wyposażeniu może być broń jądrowa.