Wydarzenia
Moje książki

Granica w ogniu

Bezpieczeństwo Polski

Polecane strony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Aktualności

Buta i głupota

Ukraina jest w katastrofalnej sytuacji politycznej a już pomiata Polską. Od lat pisałem ze tak to się skończy. To dopiero początek problemów Warszawy. Czas iść węgierską drogą w polityce wschodniej.

Wjatrowycz: Ukraina powinna orientować się na Niemcy i Francję, Polska to żaden sojusznik [+VIDEO]

https://kresy.pl/wydarzenia/wjatrowycz-ukraina-orientowac-sie-niemcy-francje-polska-zaden-sojusznik-video/

 

Super Nowości

Nazwa „Bircza” zniknęła z tablicy po naciskach strony ukraińskiej?

http://supernowosci24.pl/nazwa-bircza-zniknela-z-tablicy-po-naciskach-strony-ukrainskiej/

 

Nowiny

Oburzenie po usunięciu Birczy z tablicy na Grobie Nieznanego Żołnierza [WIDEO]

https://plus.nowiny24.pl/wiadomosci/a/oburzenie-po-usunieciu-birczy-z-tablicy-na-grobie-nieznanego-zolnierza-wideo,12669746

 

Coraz bliżej Polski

Węgrzy już reagują. Na granicy z Zakarpaciem w związku z pojawiającymi się coraz częściej imigrantami (wzrost o 80% w stosunku do ubiegłego roku) zostają wzmocnione posterunki Straży Granicznej. Także ten sam problem jest notowany na Słowacji.


https://strana.ua/news/104890-na-zakarpate-usilivajut-okhranu-hranitsu-iz-za-naplyva-nelehalnykh-mihrantov.html

 

Bp Franciszek Barda o UPA

Nawet biskup przemyski Franciszek Barda błagał komunistów o ochronę ludności polskiej przed UPA- czy on też jest czekistą? Kto nie rozumie problemu Birczy powinien milczeć!

W sprawie palenia i rabowania wsi polskich w pow. przemyskim, jarosławskim i sanockim przez Ukraińców z interwencją do Ministra Obrony Narodowej w dniu 25 czerwca 1946 r. wystąpił biskup przemyski obrządku łacińskiego Franciszek Barda. We wspomnianym liście ks. biskup zwraca uwagę na „…wypadki, które rozgrywają się w ziemi przemyskiej, jarosławskiej i sanockiej. Od szeregu miesięcy palą się wsie, ludność traci mienie- dach nad głową a tu i ówdzie życie. Dotychczasowe próby obronne nie zlokalizowały napaści ukraińskich, bo bandy systematycznie idą naprzód i szerzą dzieło zniszczenia konsekwentnie. Wzmaga się nędza tysięcy Polaków, którzy słusznie spodziewają się w swym kraju bezpieczeństwa życia i mienia. Jako pasterz diecezji przemyskiej (…)