Wydarzenia
Moje książki

Granica w ogniu

Bezpieczeństwo Polski

Polecane strony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Aktualności

Marsz z Banderą w tle

Ks. Isakowicz-Zaleski, prof. Żaryn, gen. Skrzypczak mówią, że to kompromitacja. Jak można wysyłać żołnierzy a zwłaszcza z Podkarpacia na uroczystość z Banderą w tle!

Ks. Isakowicz-Zaleski dla Kresów.pl: nie można narażać na szwank honoru sztandaru Wojska Polskiego

http://kresy.pl/wydarzenia/ks-isakowicz-zaleski-dla-kresow-pl-mozna-narazac-szwank-honoru-sztandaru-wojska-polskiego/

 

Zadania dla OT

Ponad półtorej roku temu po informacji MON o dyslokacji planowanych trzech brygad Obrony Terytorialnej na tzw. Przesmyku Suwalskim napisałem list polecony do ministra Macierewicza (nasza znajomość wynika z tego, iż w III kadencji Sejmu RP byliśmy na sali posiedzeń sąsiadami), gdzie zwróciłem mu m.in.  uwagę, iż jest to złe rozwiązanie a brygady OT powinny być w pierwszej kolejności rozlokowane wzdłuż województw graniczących z Ukrainą i Białorusią. Tak też się stało po kilku miesiącach. Oczywiście nie uważam, iż na skutek mojego listu, ale może ktoś to przemyślał. Ponad rok temu na konferencji organizowanej w Rzeszowie, gdzie uczestniczyli m.in. przedstawiciele Straży Granicznej, Policji, ABW mówiłem, iż tylko kwestią czasu jest otwarcie wschodniego szlaku nielegalnej migracji. Decyzja o tym wyniknie zasadniczo w stolicach kilku państw Bliskiego Wschodu. Z uwagi na brak rezerw Straży Granicznej, brak płotów granicznych i postępującą dezintegrację wewnętrzną na Ukrainie sprawa jest poważna. Pierwszym zadaniem formacji Obrony Terytorialnej będzie właśnie wzmacnianie działań Straży Granicznej i szkolenie w pierwszej kolejności winno iść w tym kierunku.

Bułgaria wysyła uzbrojone wojsko do ochrony granic

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/bulgaria-wysyla-uzbrojone-wojsko-do-ochrony-granic/3e0gf54

 

Hadel z okupantem

Jak nasz „strategiczny partner” handluje z „okupantem” a Polska oczywiście w imieniu interesów Ukrainy zamraża z Moskwą kontakty handlowe.

Ukraina: wzrosły obroty handlowe z Rosją

http://kresy.pl/wydarzenia/ukraina-wzrosly-obroty-handlowe-rosja/

 

Ciagle brak wyczucia w MON

Ostatnia książka międzynarodowego zespołu naukowców "OUN, UPA i zagłada Żydów" pokazuje do jakiej tradycji odwołuje się armia Ukrainy.

Polscy żołnierze będą maszerować do hymnu OUN. MON nic o tym nie wie

http://kresy.pl/wydarzenia/polscy-zolnierze-beda-maszerowac-hymnu-oun-mon-nic-o-tym-wie/

 

Książka OUN, UPA i zagłada Żydów

Otrzymałem od wydawnictwa egzemplarz książki. Muszę stwierdzić, iż dobrze wydana edytorsko, okładka w twardej oprawie. Jest tam także mój rozdział.

http://suozun.org/aktualnoci/i_ksiazka-oun-upa-i-zaglada-zydow/