Wydarzenia
Moje książki

Granica w ogniu

Bezpieczeństwo Polski

Polecane strony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Aktualności

Polityka polska

Obecnie w Moskwie przebywa niemiecki minister spraw zagranicznych Haiko Maas, który rozmawia o wspólnej polityce energetycznej (czy Niemcy są w UE? Kiedy ostatni raz polski minister spraw zagranicznych tam był, bo praktycznie wszyscy ministrowie poważnych państw UE utrzymują kontakty, nawet nasi patroni m.in. USA). Inna kwestia, oskarżane przez lewaków o stronniczość TV TRWAM podaje najbardziej obiektywne informacje.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=165&v=wiYTggUUKfw

 

Chiny w natarciu

To dla zaczadzonych strategów, którzy uważają ze wojska USA będą na stałe w Polsce. Jak wzrośnie napięcie na Dalekim Wschodzie, to po Amerykanach w Polsce pozostanie wspomnienie. Gwarancją naszego bezpieczeństwa są tylko odpowiednie Siły Zbrojne RP.

Dotychczas Chińczycy prześcignęli amerykańską marynarkę wojenną w liczbie fregat i niszczycieli. Efektem takiej polityki było np. wprowadzenie w 2016 roku w Chinach osiemnastu okrętów, a w 2017 roku czternastu kolejnych jednostek pływających. W tym samym okresie Amerykanie wzbogacili swoją flotę „tylko” o 13 okrętów. Ostatecznie w 2018 roku chińska marynarka wojenna posiadała już ponad 300 jednostek pływających. Co więcej, ta liczba w ciągu najbliższych piętnastu lat ma się zwiększyć do aż 430 okrętów nawodnych i 100 okrętów podwodnych. Dla porównania, U.S. Navy miała w 2018 roku 287 okrętów, Royal Navy – 75 okrętów, a australijska marynarka wojenna tylko 48.

Więcej: https://www.defence24.pl/morski-wyscig-zbrojen-na-dalekim-wschodzie-chinczycy-przescigna-us-navy-analiza

 

Hańba ws Birczy

W kontekście hańby w postaci podniesienia przez państwo polskie ręki na pomnik w Birczy przypominam film

Reportaż. Obrona Birczy

https://www.youtube.com/watch?v=REYuouEf_eQ&feature=share&fbclid=IwAR3u-4eu9FwLJcIQBjCRcKls6ed7PAugE7EgvF2u7MYWa92tIIO5kwiK1ww

 

Rozpadająca się gospodarczo Ukraina

Najnowszy raport Geopolitical Futures 14 stycznia 2019

Tytuł: Rozpadająca się gospodarka Ukrainy

(wybrane dane- warto wiedzieć)

  1. Ukraiński dług publiczny zbliża się do 70%
  2. Sytuacja gospodarcza na Ukrainie jest krytyczna
  3. 4% ludności Ukrainy żyje poniżej progu ubóstwa, a 60% poniżej minimum egzystencji
  4. W maju 2019 roku ceny gazu wzrosną o kolejne 15% (mieszkańcy Ukrainy płacą obecnie 40% ceny rynkowej gazu, a w 2015 roku płacili jeszcze 12%).
 

Partnerstwo ze Lwowem

Na posiedzeniu Komisji Gospodarki Rady Miejskiej w Przemyślu w dniu 14 stycznia 2019 roku, radni poprosili, aby prezydent miasta przedstawił dokumenty związane z podpisanym przed 25 laty porozumieniem o współpracy ze Lwowem. Wątpliwości dotyczące partnerstwa są związane z twierdzeniem części „starszych” radnych, iż nigdy nie było podpisanej umowy partnerskiej ze Lwowem a jedynie porozumienie o współpracy z jedną z dzielnic tego miasta (na stronie internetowej miasta jest od lat informacja o partnerstwie). Sprawę będziemy wyjaśniać, tak jak i inne kwestie związane z owocami dotychczasowej współpracy ze Lwowem. Dla mnie jest niedopuszczalne, żeby np. nadal we Lwowie na szkole nr 10 z polskim językiem nauczania widniała tablica ku czci Romana Szuchewycza który jest współodpowiedzialny za ludobójstwo ludności polskiej. Mam nadzieję, że w tej sprawie protest do władz Lwowa wystosuje miejscowy oddział Związku Ukraińców w Przemyślu (tablica wisi przy głównym wejściu i ma na celu upokarzanie polskich dzieci- w Przemyślu sytuacja nie do pomyślenia). Jednocześnie informuje, iż rokiem Bandery i OUN w regionie lwowskim ogłosiła nie Rada Miejska Lwowa a Rada Obwodowa Lwowa, która jest odpowiednikiem Sejmiku Województwa Podkarpackiego, który od lat z nią współpracuje. To tak dla porządku.