Wydarzenia
Moje książki

Granica w ogniu

Bezpieczeństwo Polski

Polecane strony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Aktualności

Nowiny

Oburzenie po usunięciu Birczy z tablicy na Grobie Nieznanego Żołnierza [WIDEO]

https://plus.nowiny24.pl/wiadomosci/a/oburzenie-po-usunieciu-birczy-z-tablicy-na-grobie-nieznanego-zolnierza-wideo,12669746

 

Coraz bliżej Polski

Węgrzy już reagują. Na granicy z Zakarpaciem w związku z pojawiającymi się coraz częściej imigrantami (wzrost o 80% w stosunku do ubiegłego roku) zostają wzmocnione posterunki Straży Granicznej. Także ten sam problem jest notowany na Słowacji.


https://strana.ua/news/104890-na-zakarpate-usilivajut-okhranu-hranitsu-iz-za-naplyva-nelehalnykh-mihrantov.html

 

Bp Franciszek Barda o UPA

Nawet biskup przemyski Franciszek Barda błagał komunistów o ochronę ludności polskiej przed UPA- czy on też jest czekistą? Kto nie rozumie problemu Birczy powinien milczeć!

W sprawie palenia i rabowania wsi polskich w pow. przemyskim, jarosławskim i sanockim przez Ukraińców z interwencją do Ministra Obrony Narodowej w dniu 25 czerwca 1946 r. wystąpił biskup przemyski obrządku łacińskiego Franciszek Barda. We wspomnianym liście ks. biskup zwraca uwagę na „…wypadki, które rozgrywają się w ziemi przemyskiej, jarosławskiej i sanockiej. Od szeregu miesięcy palą się wsie, ludność traci mienie- dach nad głową a tu i ówdzie życie. Dotychczasowe próby obronne nie zlokalizowały napaści ukraińskich, bo bandy systematycznie idą naprzód i szerzą dzieło zniszczenia konsekwentnie. Wzmaga się nędza tysięcy Polaków, którzy słusznie spodziewają się w swym kraju bezpieczeństwa życia i mienia. Jako pasterz diecezji przemyskiej (…)

 

Chwała obrońcom BIRCZY

To MON i Kancelaria Prezydenta wydłubały z tablicy na Grobie Nieznanego Żołnierza. Wstyd!!!

Patriotyczne uroczystości w Birczy związane z obroną miasta przed UPA

http://rzeszow.tvp.pl/34502131/patriotyczne-uroczystosci-w-birczy-zwiazane-z-obrona-miasta-przed-upa

 

Nowa armia Ukrainy?

Oby prezydenta Dudę na Ukrainie nie witał pułk Azow wraz z Wiatrowyczem

Niemieccy neonaziści zaciągają się do pułku „Azow” na Ukrainie. Rekrutacja pod hasłem „Odzyskanie Europy”

http://nczas.com/wiadomosci/niemieccy-neonazisci-zaciagaja-sie-do-pulku-azow-na-ukrainie-rekrutacja-pod-haslem-odzyskanie-europy/