Wydarzenia
Moje książki

Granica w ogniu

Bezpieczeństwo Polski

Polecane strony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Aktualności

Ukraina na 30 procent

Są jeszcze na Ukrainie niezależni analitycy (Rusłan Bortnik). W Polsce takich nazywa się „agentami Moskwy” bo nie są uznawani w Kijowie a to jest wg. okołorządowych analityków polskiego MSZ jedyny wyróżnik.

Jeden z najbardziej znanych ukraińskich politologów stwierdził, iż jeżeli na Ukrainie będzie się nadal w dotychczasowy sposób wprowadzało reformy, to Ukraina straci państwowość. Według niego głównym problemem dzisiejszej Ukrainy jest opuszczanie państwa przez młodych Ukraińców, korupcja i zrujnowanie państwo. Zwraca on ponadto uwagę, że Prezydent Poroszenko manipuluje społeczeństwem mówiąc, że jeżeli ktoś nie będzie wspierał ogłaszanych przez niego reform to państwo upadnie, a jest odwrotnie. Zwrócił także uwagę, że narasta konflikt między elitami państwa a społeczeństwem. Według politologa obecnie na Ukrainie państwowości ukraińskiej zostało 30 -50 procent, a trwanie państwa zależy od kredytów zagranicznych.

Эксперт: Украина будет терять государственность в случае продолжения реформ

https://ria.ru/world/20170907/1502006079.html

 

Koniec nauczania po polsku w polskich szkołach na Ukrainie

 

Wczoraj przyjęto ustawę, która mówi ze proces nauczania na Ukrainie odbywa się tylko po ukraińsku. Język polski jako obcy!

„Prawo stanowi, że językiem procesu edukacyjnego w instytucjach edukacyjnych jest język państwowy”.

Законом встановлено, що мовою освітнього процесу в закладах освіти є державна мова.

Dodatkowo jest to działanie uniemożliwiające integrację z Donbasem.

http://rada.gov.ua/news/Novyny/147912.html

 

Awantura przy granicy z Polską

Były prezydent Gruzji, były wojewoda Odesski i obecny bezpaństwowiec Saakaszwili za par dni chce przybyć na Ukrainę i wywołać kolejny majdan. Przy granicy z Polską Poroszenko mobilizuje wojsko. To się porobiło u naszego strategicznego partnera

https://nahnews.org/995820-poroshenko-styanul-voiska-k-granice-s-polshei-saakashvili-reshil-ustroit-novyi-maidan-na-ukraine

 

Płoty na granicy

Bardzo dobrze, że będzie się budowało płot na granicy z Białorusią i Ukrainą. Pytanie tylko czy cała granica będzie miała tego typu zapory, czy też określone odcinki? Gdyby cała granica to wychodzi, że metr płotu kosztowałby około 200 złotych. To niewiele na dobre czterometrowe wzmocnienia. Trzeba pamiętać, iż należy wzmacniać grunt przed podkopami oraz że dziki z zachodniej Ukrainy są wyjątkowo zażarte w swoich planach dążenia do celu, bo są podszyte jedyną słuszną nacjonalistyczna ideą. Przypominam, iż Orban na płot wydał 300 mln euro! a nie złotych. Nie budujmy fuszerki.

Krzysztof Jurgiel: koszt ogrodzenia zapobiegającego migracji dzików to 130 mln zł

https://bialystok.onet.pl/krzysztof-jurgiel-koszt-ogrodzenia-zapobiegajacego-migracji-dzikow-to-130-mln-zl/6mtbttp