Wydarzenia
Moje książki

Granica w ogniu

Bezpieczeństwo Polski

Polecane strony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Aktualności

Bolszewicy z Birczy

Kilka refleksji (na gorąco) po przeczytaniu tekstu Sławomira Cenckiewicza „Bolszewicy z Birczy” „Historia Do Rzeczy” nr 1 (59) /2018

  1. Nikt nigdy nie twierdził, że obroną Birczy dowodzili byli żołnierze AK jak sugeruje autor. Jak mogli dowodzić w 1946 roku w drugim roku utrwalania komunizmu? My mówimy, ze w obronie brali udział byli żołnierze AK w ramach WP, milicji i samoobrony.
 

Jak zawsze wdzięczni

Szajba na całego. Nacjonaliści czczą terrorystów mordujących proukraińskich polskich polityków. To tylko możliwe we Lwowie!

Lwów: Ukraińcy chcą upamiętnić bojówkarzy OUN, morderców Tadeusza Hołówki

https://kresy.pl/wydarzenia/lwow-ukraincy-chca-upamietnic-bojowkarzy-oun-mordercow-tadeusza-holowki/

 

Dla niektórych to Niemcy są najważniejsze

Zazwyczaj nie czytam czasopism pewnych ośrodków wpływu, ale jak ktoś pisze coś o mnie to niejako wypada. Od pewnego czasu staram się nie pisać nic o niejakim Marcinie Rey. Jednakże po przeczytaniu jego wywiadu w „Nowej Europie Wschodniej” nr 6/2017 utwierdziłem się tylko w przekonaniu w którym kierunku jego serce bije, a może nie tylko serce… .

Cytat z jego wypowiedzi: „Antagonizowanie sobie ponad miarę Niemiec, naszego najważniejszego partnera w NATO, jest bardzo szkodliwe i zasługuje na co najmniej taką samą uwagę, jak konfliktowanie się z Ukrainą”.

Ten cytat wg mnie określa główne kierunki zaangażowania tego środowiska, oczywiście z podkreśleniem najważniejszego państwa NATO tj. Niemiec!!!

Dodam, że ten periodyk finansują dwa polskie ministerstwa.

http://www.new.org.pl/biezacy-numer

 

Obrona Birczy

Proszę obejrzeć, aby zrozumieć znaczenie obrony Birczy. Tu walczono o Polskę!

Reportaż. Obrona Birczy

https://www.youtube.com/watch?v=REYuouEf_eQ

 

Wjatrowycz kpi z Prezydenta RP

Tego się można było spodziewać. Wjatrowycz drwi z polskiego prezydenta. Ponadto podkreśla- i tak beze mnie i bez Szeremety nic nie ustalicie! Oj naiwniacy z MSZ i Kancelarii Prezydenta!

Wjatrowycz zadowolony z ustaleń Dudy i Poroszenki ws. upamiętnień

https://kresy.pl/wydarzenia/spoleczenstwo/wjatrowycz-zadowolony-ustalen-dudy-poroszenki-ws-upamietnien/