Wydarzenia
Moje książki

Granica w ogniu

Bezpieczeństwo Polski

Polecane strony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Aktualności

Apel o podpisanie się pod petycją

 

Jeżeli sześć milionów obywateli Polski mogło oddać swoje życie podczas drugiej wojny światowej, to myślę, że milion Polaków może teraz złożyć swoje podpisy, aby ich w ten sposób uhonorować - podkreśla w rozmowie Alex Storożyński, prezes Fundacji Kościuszkowskiej i znany amerykański dziennikarz polskiego pochodzenia, który jest pomysłodawcą petycji.

 

Dla mnie to Gosia Dachnowicz wygrala te wybory!!!

Mówiąc językiem sportowym zdobyliśmy podium i mocny brązowy medal

Otrzymaliśmy 25 296 głosów, co daje 13,70 % i zaszczytne trzecie miejsce.

Pomimo totalnej kampanii kandydatów PO i PiS, zaangażowaniu przez nich potężnych środków finansowych udało się  nam z boku wyciąć dla siebie pozapartyjną przestrzeń. Uzyskany wynik przez naszego kandydata i Wspólnoty  wskazuje jasno, że jest przestrzeń pomiędzy partiami politycznymi dla inicjatywy pozapartyjnej, obywatelskiej, społecznej.

Decyzją o zarejestrowaniu komitetu i wystawieniu własnego kandydata udowodniliśmy, że jest możliwa skuteczna rywalizacja z komitetami partyjnymi.  Nie przyniosła ona nam, co prawda zwycięstwa, jednak rok temu nikt nie słyszał o takiej formule jak Wspólnota Samorządowa, przez ten rok mocno przepracowaliśmy i są tego efekty, osiągnęliśmy bardzo dobry wynik, który w przyszłości może być  jeszcze lepszy. Jest to mocny fundament pod przyszłe wybory samorządowe.

Poniżej wyniki naszego kandydata Małgorzaty Dachnowicz:

Powiat miejski Przemyśl  –   4 163 głosów 16,33%
Powiat bieszczadzki        –      708 głosów 10,61%
Powiat jarosławski         –    5 577 głosów 12,89%
Powiat lubaczowski        –    1 739 głosów   9,31%
Powiat przemyski           –    4 529 głosów  19,38%
Powiat przeworski          –    3 022 głosów  11,31%
Powiat sanocki              –     4 610 głosów  14,96%
Powiat leski                  –        938 głosów    9,78%

Wszystkim wyborcom oraz naszym członkom, sympatykom, przyjaciołom pracującym w kampanii serdecznie dziękujemy, to dzięki Wam osiągnęliśmy tak dobry wynik.


 

Spot wyborczy Małgorzaty Dachnowicz

Zachęcam do obejrzenia spotu wyborczego Małgorzaty Dachnowicz - kandydatki do Senatu RP.

W mediach publicznych rozpoczęto emisję bezpłatnych audycji komitetów wyborczych. Zapraszamy do zapoznania się ze spotem wyborczym Małgorzaty Dachnowicz, bezpartyjnej kandydatki do Senatu RP.

Małgorzata Dachnowicz jest kandydatem do Senatu RP z okręgu nr 58 obejmującego swoim zasięgiem powiaty: bieszczadzki, jarosławski, leski, lubaczowski, przemyski, przeworski, sanocki oraz miasto na prawach powiatu: Przemyśl.

Spot dostępny na stronie internetowej Wspólnoty Samorządowej Doliny Sanu - www.dolinasanu.org.pl oraz bezpośrednio w serwisie YouTube pod adresem http://www.youtube.com/watch?v=kRwt2rckK-c

 

Poszukiwanie informacji o rodzinie

Pan Brzezina- Winiarski z Przemyśla poszukuje informacji o swoim dziadku.

http://herby.strefa.pl/Wlodzimierz%20Lesniak%20komendant%20Policji%20Panstwowej/Wlodzmierz%20Lesniak.htm

 

Już po Grecji – Janusz Szewczak

Polecam tekst dotyczacy ekonomicznej sytuacji w Europie. Przypomne, iz przed dwoma laty  Janusz otrzymał tytuł najlepszego analityka ekonomicznego roku. Wcześniej razem dzialaliśmy w KPN-nie. Oczywiscie nikt nie pamięta, lub nie chce pamiętać jak ostrzegaliśmy przed wyprzedażą Polski, jak ostrzegaliśmy przed OFE, czy też wejsciem do strefy euro. A to niby my bylismy demagogami!

To już pewnik: Grecja nie udźwignie swych zobowiązań wobec strefy euro, recepta ze strony „trójki” EBC, MFW i KE okazała się równie zabójcza, co sama choroba. Ratunek Grecji byłby możliwy jedynie w wypadku, gdy Grekom darowano ok. 150 mld euro, czyli połowę ich długu, tyle że nikt się do tego nie spieszy.