Wydarzenia
Moje książki

Granica w ogniu

Bezpieczeństwo Polski

Polecane strony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Aktualności

Marsz Niepodległości

Już w najbliższą niedzielę kolejny Marsz Niepodległości. Organizatorzy tej imprezy proszą o zapoznanie się z następującymi informacjami porządkowymi.

Wyjazdy

W związku z licznymi, niepokojącymi sygnałami dochodzącymi do nas za całego kraju, zwracamy się do Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i innych służb państwowych o zaprzestanie nękania organizatorów wyjazdów do Warszawy w dniu 11 listopada. Apelujemy o to, by funkcjonariusze nie przekraczali swoich uprawnień, poprzez nagabywanie organizatorów, poprzez telefony do firm przewozowych, mających na celu zniechęcenie do wynajęcia autokarów.

 

Mirek Majkowski i ks. Tadeusz Pater uhonorowani

W Rzeszowie wręczono nagrody IPN "Świadek Historii"

Emerytowany metropolita przemyski abp Ignacy Tokarczuk, Stanisław Szpunar, prof. Janina Marciak-Kozłowska, Mirosław Majkowski, Franciszek Batory i ks. Tadeusz Pater uhonorowani zostali w czwartek w Rzeszowie nagrodami IPN "Świadek Historii".

Czcigodny Księże Tadeuszu, Mirku serdecznie gratuluje!!!

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114877,12821366,Rzeszow_Wreczono_nagrody_IPN__Swiadek_Historii_.html

http://supernowosci24.pl/wsrod-uhonorowanych-jest-ks-abp-ignacy-tokarczuk/

http://www.rzeszow4u.pl/kultura/i-edycja-nagrody-swiadek-historii-rzeszow-2012.html

http://www.radio.rzeszow.pl/powiat-rzeszowski/item/21690-%C5%9Bwiadkowie-historii-nagrodzeni

 

Żydzi na Ukrainie zaniepokojeni wynikami wyborów

Levin: wyniki wyborów stwarzają niebezpieczeństwo dla Żydów na Ukrainie

http://izrus.co.il/diasporaIL/article/2012-11-05/19524.html

05.11.2012 08:48 Aleksander Goldenstein

Przewodniczący Światowego Forum Rosyjskojęzycznego Żydostwa, przewodniczący gminy żydowskiej w Kijowie Aleksander Levin: "Czy możliwe jest, że Tjahnybok, czując siłę, nie rozpocząłby ze zdwojoną gorliwością propagowania nienawiści "do Żydów i Moskali" i od antysemickich wypowiedzi nie przeszedłby do antysemickich działań?"

 

Wniosek PTH Oddz. Przemyśl do władz miasta w związku protestem stowarzyszeń przeciwko nadaniu nazwy im. Ofiar Wołynia dla ronda w Przemyślu

Logo PTH

Polskie Towarzystwo Historyczne
Oddział w Przemyślu
37-700 Przemyśl, ul. Lelewela 4tel. (016) 670-35-38
Regon 000807671-00039, NIP 795-21-78-542

 

Pan Robert Choma
Prezydent Miasta Przemyśla

Pan Jan Bartmiński
Przewodniczący Rady Miasta Przemyśla

 

Nasz znak: 13/12         Data: 05.11.2012

W związku z pismem, jakie w dniu 27 października 2012 roku wystosowały: Przemyski Konwent Społeczno-Gospodarczy reprezentowany przez Jana Piszaka, Przemyska Kongregacja Kupiecka reprezentowana przez Ryszarda Miłoszewskiego, Regionalna Izba Gospodarcza w Przemyślu reprezentowana przez Romana Stepkę oraz Stowarzyszenie „Projekt –Polska” w Przemyślu reprezentowane przez Arkadiusza Południaka, a skierowane do Radnych Miasta Przemyśla w sprawie uchylenia uchwały Rady Miejskiej w sprawie nadania jednemu z rond w Przemyślu imienia „Ofiar Wołynia”, wnioskuję o nie poddawanie tego wniosku pod obrady Rady Miejskiej. W przypadku jego poddania pod obrady wnioskuję o uzupełnienie dotychczasowej nazwy poprzez nadanie jej nowej formy tj. imienia „Ofiar Ludobójstwa na Wołyniu”.

 

 

Żydzi w USA krytykuja Swobodę

Teza: wszyscy, którzy wspierali Julię Tymoszenko, pośrednio przyczynili się do sukcesu postbanderowskich antysemitów ze "Swobody", została postawiona przez Żydów z USA z organizacji ADL. Stało się tak z powodu sojuszu wyborczego partii Julii Tymoszenko z antysemicką postbanderowską "Swobodą".

http://zaxid.net/home/showSingleNews.do?timoshenko_i_klinton_zvinuvachuyut_u_velikomu_vidsotku_svobodi&objectId=1269703

3 listopada 2012, 16:15

Tymoszenko i Clinton są obwiniane o odpowiedzialność za wyborczy sukces  "Swobody"

Źródło: ukrday.com

Kanał telewizyjny CNBC dostrzegł związek pomiędzy poziomem poparcia wyborczego partii politycznej "Swoboda" w wyborach parlamentarnych na Ukrainie, jej współpracą z opozycyjną "Batkiwszczyną" Julii Tymoszenko i panią sekretarz stanu Hillary Clinton.