Wydarzenia
Moje książki

Granica w ogniu

Bezpieczeństwo Polski

Polecane strony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Aktualności

Pogoń Lwów żyje

Dnia 10 października 2009 r. we Lwowie odbędzie się uroczysta reaktywacja działalności Lwowskiego Klubu Sportowego Pogoń Lwów. Inicjatywę odrodzenia we Lwowie chlubnych tradycji polskiego sportu,wspierała aktywnie Sejmowa Komisja Kultury Fizycznej, Konsulat Generalny RP we Lwowie oraz Fundacja „SEMPER POLONIA”. Lwowski Klub Sportowy "Pogoń Lwów uzyskał wszystkie wymagane pozwolenia i został zarejestrowany przez władze ukraińskie - poinformował prezes LKS Pogoń Lwów Marek Horbań na stronie www.pogonlwow.pl.
 

Oświadczenie Prawicy Rzeczypospolitej

Poniżej zamieszam treść oświadczenia Prawicy Rzeczpospolitej w sprawie konieczności odwołania rządu.

 

Pomnik ofiar OUN- UPA w Ustrzykach Dolnych

W sobotę 3 października 2009 r. w Ustrzykach Dolnych odsłonięto pomnik ku czci pomordowanej ludności cywilnej przez OUN – UPA na terenie powiatu bieszczadzkiego i miejscowości z których pochodzą przesiedleni Polacy do Ustrzyk.
 

Ulica im. ofiar OUN-UPA

W Polsce zaczyna się coś faktycznie przełamywać. Szkoda tylko, że nie dzieje się to na Podkarpaciu, czy też na Lubelszczyźnie. Ale i tak wypada się cieszyć.

 

Hołd dla mordercy

Jak podaje dzisiejsza Rzeczpospolita  w Chrystyniwce, niedaleko Humania powstanie dziesięciometrowy pomnik Iwana Gonty, przywódcy buntu przeciwko polskiej szlachcie.