Wydarzenia
Moje książki

Granica w ogniu

Bezpieczeństwo Polski

Polecane strony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Aktualności

Hołd dla mordercy

Jak podaje dzisiejsza Rzeczpospolita  w Chrystyniwce, niedaleko Humania powstanie dziesięciometrowy pomnik Iwana Gonty, przywódcy buntu przeciwko polskiej szlachcie.
 

Tajny raport UEFA

Jak podaje ukraiński portal internetowy Zaxid.net jest wielce prawdopodobne, że Lwów nie otrzyma prawa rozgrywania meczy na Euro 2012.
 

Dzień Sybiraka

Dzień Sybiraka!

 

Dzisiaj tj. 20 września 2009 r. w kościele xx. Salezjanodbyły się uroczystości z okazji 70rocznicy wybuchu II wojny światowej, zorganizowane przez Zarząd Oddziału Związku Sybiraków w Przemyślu.

 

Błogoslawiony Bandera!

Błogosławiony Bandera!  Pod takim tytułem w Rzeczpospolitej ukazał się artykuł mówiący o wyniesieniu na ołtarze ojca przywódcy OUN. Nie znam szczegółowo działalności Andrzeja Bandery, ale jestem ciekawy jak ten duchowny odnosił się do morderstw Stepana Bandery dokonywanych w latach 30-tych na niewinnych ludziach. Czy grzmiał z ambony na syna który odsiadywał wyrok za terroryzm?  Już dziś odbywają się pielgrzymki nie do grobu ojca ale syna mordercy. Całemu przedsięwzięciu patronowały władze  Zachodniej Ukrainy. Miejmy nadzieję, że Watykan w porę zorientuje się w prowokacji i nie wyniesie na ołtarze ojca osoby odpowiedzialnej za ludobójstwo.

 

SB nie zdolała rozbić KPN-u

Rozmowa z Andrzejem Zapałowskim, byłem europosłem, a wcześniej posłem KPN na Sejm.