Wydarzenia
Moje książki

Granica w ogniu

Bezpieczeństwo Polski

Polecane strony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Aktualności

Wniosek PTH Oddz. Przemyśl do władz miasta w związku protestem stowarzyszeń przeciwko nadaniu nazwy im. Ofiar Wołynia dla ronda w Przemyślu

Logo PTH

Polskie Towarzystwo Historyczne
Oddział w Przemyślu
37-700 Przemyśl, ul. Lelewela 4tel. (016) 670-35-38
Regon 000807671-00039, NIP 795-21-78-542

 

Pan Robert Choma
Prezydent Miasta Przemyśla

Pan Jan Bartmiński
Przewodniczący Rady Miasta Przemyśla

 

Nasz znak: 13/12         Data: 05.11.2012

W związku z pismem, jakie w dniu 27 października 2012 roku wystosowały: Przemyski Konwent Społeczno-Gospodarczy reprezentowany przez Jana Piszaka, Przemyska Kongregacja Kupiecka reprezentowana przez Ryszarda Miłoszewskiego, Regionalna Izba Gospodarcza w Przemyślu reprezentowana przez Romana Stepkę oraz Stowarzyszenie „Projekt –Polska” w Przemyślu reprezentowane przez Arkadiusza Południaka, a skierowane do Radnych Miasta Przemyśla w sprawie uchylenia uchwały Rady Miejskiej w sprawie nadania jednemu z rond w Przemyślu imienia „Ofiar Wołynia”, wnioskuję o nie poddawanie tego wniosku pod obrady Rady Miejskiej. W przypadku jego poddania pod obrady wnioskuję o uzupełnienie dotychczasowej nazwy poprzez nadanie jej nowej formy tj. imienia „Ofiar Ludobójstwa na Wołyniu”.

 

 

Żydzi w USA krytykuja Swobodę

Teza: wszyscy, którzy wspierali Julię Tymoszenko, pośrednio przyczynili się do sukcesu postbanderowskich antysemitów ze "Swobody", została postawiona przez Żydów z USA z organizacji ADL. Stało się tak z powodu sojuszu wyborczego partii Julii Tymoszenko z antysemicką postbanderowską "Swobodą".

http://zaxid.net/home/showSingleNews.do?timoshenko_i_klinton_zvinuvachuyut_u_velikomu_vidsotku_svobodi&objectId=1269703

3 listopada 2012, 16:15

Tymoszenko i Clinton są obwiniane o odpowiedzialność za wyborczy sukces  "Swobody"

Źródło: ukrday.com

Kanał telewizyjny CNBC dostrzegł związek pomiędzy poziomem poparcia wyborczego partii politycznej "Swoboda" w wyborach parlamentarnych na Ukrainie, jej współpracą z opozycyjną "Batkiwszczyną" Julii Tymoszenko i panią sekretarz stanu Hillary Clinton.

 

Rząd Ukrainy podziela obawy Izraela

Rząd ukraińskich będzie uważnie się wsłuchiwał w słowa obawy Izraela.
A oficjalna Polska, której setki tysięcy obywateli zostały wymordowane przez ideowych protoplastów "Swobody" - milczy...


http://izrus.co.il/dvuhstoronka/article/2012-10-31/19486.html

Minister spraw zagranicznych Ukrainy ma nadzieję na samoistną przemianę ''antysemitów''

31.10.2012 18:28

Minister Spraw Zagranicznych stwierdził, że "należy się wsłuchiwać" w słowa zaniepokojenia Izraela w związku z wejściem do Rady Najwyższej partii "Swoboda". Wyraził nadzieję, że nowo wybrani członkowie parlamentu wykażą się odpowiedzialnością, bez względu na to, pod jakimi hasłami startowali w wyborach.

 

Izrael przeciw "Swobodzie"

Izrael dostrzega w "Swobodzie" realne zagrożenie dla pokoju i bezpieczeństwa. \
http://izrus.co.il/dvuhstoronka/article/2012-10-30/19472.html

Izraelski parlamentarzysta prosi o podjęcie działań wobec islamistów i antysemitów na Ukrainie

30.10.2012 16:02 Dmitrij Weksler

Parlamentarzysta Danny Danon (partia "Likud"), który przewodniczy komisji parlamentarnej Knesetu do spraw Imigracji i absorpcji, zwrócił się do Ambasadora Ukrainy z wnioskiem, aby władze tego kraju zaprosiły [na Ukrainę] izraelskie tajne służby w celu ochrony Żydów przed islamistami i antysemitami na Ukrainie.

 

Wybory na Ukrainie a stanowisko Izraela

http://izrus.co.il/dvuhstoronka/article/2012-10-29/19455.html

Wybory na Ukrainie: triumf demokracji i łyżka antysemickiego dziegciu

29.10.2012 11:40 Aleksander Goldenstein

Parlamentarzysta Aleks Miller, który kieruje Międzyparlamentarnym Stowarzyszeniem "Izrael-Ukraina", powiedział dla portalu IzRus, że wybory na Ukrainie były "czyste" i bez nadużyć, ale sukces partii antysemitów i neonazistów nie może nie budzić trwogi.