Wydarzenia
Moje książki

Granica w ogniu

Bezpieczeństwo Polski

Polecane strony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Aktualności

Wybory na Ukrainie a stanowisko Izraela

http://izrus.co.il/dvuhstoronka/article/2012-10-29/19455.html

Wybory na Ukrainie: triumf demokracji i łyżka antysemickiego dziegciu

29.10.2012 11:40 Aleksander Goldenstein

Parlamentarzysta Aleks Miller, który kieruje Międzyparlamentarnym Stowarzyszeniem "Izrael-Ukraina", powiedział dla portalu IzRus, że wybory na Ukrainie były "czyste" i bez nadużyć, ale sukces partii antysemitów i neonazistów nie może nie budzić trwogi.

 

MSZ Izraela w sprawie "Swobody"

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Izraela protestuje przeciwko spadkobiercom ideowym OUN-UPA z partii "Swoboda"


http://izrus.co.il/dvuhstoronka/article/2012-10-28/19438.html

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Izraela wyraziło zaniepokojenie zawarciem sojuszu pomiędzy główną partią opozycyjną Ukrainy i szemranymi nacjonalistami, stawiającymi sobie za cel skończenie z "żydowską okupacją" Ukrainy. Po dzisiejszych wyborach uczestnicy wyborczego sojuszu zamierzają utworzyć koalicję w Radzie Najwyższej - parlamencie ukraińskim.

 

Ukraina wrogiem Rosji?

 

Przedstawiam kolejny tekst świadczący o zamiarach Rosji w stosunku do Ukrainy. Gdzie w tych planach jest zachodnia, nacjonalistyczna Ukraina. Prawdopodobnie tak jak wielokrotnie pisałem na głębokich peryferiach polityki europejskiej.

KRACH SOUTH STREAMU! Україна ворогом Росії?

http://bezwodkinierazbieriosz.salon24.pl

Taka możliwość jest realna. Tak uważa rosyjski ekspert Michaił Deljagin – dyrektor Instytutu Problemów Globalizacji w Moskwie.

Należy zrobić wszystko, aby Rosja mogła stać się supermocarstwem światowym. Aby to osiągnąć, nie można dopuścić do przekształcenia Ukrainy we wroga Rosji

A takie niebezpieczeństwo niesie planowana nitka gazociągu South Stream, który ma omijać Ukrainę.

 

 

Akcja sprzątania grobów weteranówpowstań i wojen

W dniu 28.X. 2012 (niedziela) Od godziny 10.00 odbędzie się akcja sprzątania zaniedbanych grobów weteranów powstań i wojen 1920, 1939. Organizatorami są PSRH X D.O.K. i Młodzież Wszechpolska Koło w Przemyślu. Każdy może dołączyć. Należy zabrać ze sobą miotełkę, worki na śmiecie, łopatkę, szpachelkę. Zbiórka o godzinie 10.00 pod bramą główną cmentarza komunalnego na ul. Przemysława.

 

Przemyślanie organizują wyjazd na Marsz Niepodległości.

Przemyśl na Marszu Niepodległości!Organizatorzy Marszu zachęcają do spotkania się dnia 11.11.2011 o godz. 15.00 na Placu Konstytucji „by zamanifestować naszą narodową dumę i przywiązanie do suwerennego państwa polskiego. Niepodległa Polska to wartość bezcenna. Naród silny i nowoczesny musi kształtować swój byt w niezależnym państwie, będącym podmiotem, a nie przedmiotem stosunków międzynarodowych. Prawdziwie suwerenna, oparta o solidne fundamenty narodowej tożsamości i przywiązania do tradycji, Rzeczpospolita, to najlepszy gwarant sukcesu – zarówno całego społeczeństwa, jak i poszczególnych jednostek. 11 listopada przemaszerujemy, by wyrazić naszą wolę walki o silną i wielką Polskę".