Wydarzenia
Moje książki

Granica w ogniu

Bezpieczeństwo Polski

Polecane strony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Aktualności

30-rocznica powstania KPN na Podkarpaciu

Przemówienie Andrzeja Zapałowskiego na obchodach 30-lecia KPN w Przemyślu w dniu 12.09.2009 r.
 

Zapałowski odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski

Z okazji Jubileuszu 30-lecia Konfederacji Polski Niepodległej Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński nadał Ordery Odrodzenia Polski zasłużonym działaczom opozycji demokratycznej.

 

W Pikulicach koło Przemyśla powstanie obelisk ku czci ofiar OUN-UPA

Liderzy Podkarpackiej Ligi Samorządowej chcą upamiętnić ofiary ukraińskich nacjonalistów. Dlatego w podprzemyskich Pikulicach stanie okolicznościowy pomnik.- Pikulice to miejsce, gdzie jak w soczewce splatają się losy wielu narodów, nawet te najtragiczniejsze. Dlatego ta podprzemyska wioska powinna być miejscem dialogu i porozumienia dla współczesnych – uważa dr Andrzej Zapałowski, szef Podkarpackiej Ligi Samorządowej.

 

Czekamy na Dom Polski we Lwowie

Z dr. Andrzejem Zapałowskim prezesem Stowarzyszenia Podkarpacka Liga Samorządowa, byłym posłem do Parlamentu Europejskiego, rozmawia Mariusz Kamieniecki W poniedziałek wizytę w Polsce rozpoczyna prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko. Można powiedzieć, że to niejako podsumowanie prezydenckiej kadencji, bo jak wynika z sondaży era rządów Juszczenki dobiega końca. Jak ocenia Pan stosunki polsko-ukraińskie za prezydentury Juszczenki?
 

Podziękowanie

Podkarpacka Liga Samorządowa

Przemyśl, 2009-08-08

ul. Św. Jana 13/137-700 Przemyśl

Szanowni Państwo

Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim osobom i instytucjom oraz dziennikarzom polskiej prasy, radia i telewizji, które  włączyły się w akcje mającą na celu niedopuszczenie do prowokacji międzynarodowej poprzez wpuszczenie na teren Polski tzw. "rajdu Bandery".   Szczególne podziękowanie należy się osobom, które odważyły się pikietować granicę na czele z Panem Stanisławem Żółkiewiczem i radnym wojewódzkim Bogusławem Tofilskim. Uznanie budzą samorządy Birczy i Baligrodu, które wraz z mieszkańcami tych gmin manifestacyjnie demonstrowały poprzez widoczne znaki w postaci wywieszenia polskich flag czy też palenia zniczy na pomnikach i grobach pomordowanych. Szkoda, iż inne duże samorządy ustami swoich przedstawicieli stwierdziły, iż "nie jest to ich sprawa".   Akcja nasza odniosła sukces,  gdyż po raz pierwszy udało nam się dzięki księdzu Isakowiczowi - Zaleskiemu nagłośnić ją w skali kraju. To on jest w dużym stopniu autorem ostatecznego sukcesu. Szkoda tylko, że wielu przedstawicieli społeczeństwa wybranych w różnego typu wyborach schowało w tym czasie głowę w piasek.

Z poważaniem

dr Andrzej Zapałowski

Prezes