Wydarzenia
Moje książki

Granica w ogniu

Bezpieczeństwo Polski

Polecane strony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Aktualności

Marsze z pochodniami ku czci Bandery na Ukrainie - czy może być jeszcze gorzej?

Takie pytanie w swoim felietonie zadaje Wiesław Tokarczuk.

 

Odpowiedź na zadane w tytule pytanie brzmi: może. I nie mam na myśli rosnących statystyk aktów czynnej wrogości w stosunku do ludzi nie będących Ukraińcami, głównie do Żydów. Były już przypadki mordowania pojedynczych Żydów, podpalane są synagogi, a akty te sygnowano swastyką. Władze ukraińskie starają się te przypadki łamania prawa podciągać pod "chuligaństwo", dlatego statystyki ksenofobii należy uznać za zaniżone.

Gorzej będzie wtedy, gdy Rada Werchowna Ukrainy zleci ukraińskiej prokuraturze ściganie i karanie ludzi takich jak, przykładowo, Jan Niewiński i Szczepan Siekierka. A będzie tak dlatego, że tacy ludzie walczyli z krwawymi bandytami, których teraz usiłuje się gloryfikować jako bohaterów narodowych, a także dlatego, że mówienie i pisanie prawdy o zbrodniach banderowców może zostać prawnie uznane za przestępstwo, tak jak zrobił to Sejm Litwy, chroniący swoich nazistowskich kolaborantów.

Niektórzy łudzili siebie i innych, mówiąc: "Poczekajcie, Ukraina wejdzie do Unii Europejskiej, przyjmie standardy europejskie." Oto Litwa, kraj należący do UE, a jak postępuje z mniejszościami? I oto Litwa usiłuje doprowadzić do skazania tych Żydów, którzy walczyli z policją litewską i litewskimi SS-manami na służbie nazistów. To po pierwsze. Po drugie, chcą karać więzieniem tych Żydów - świadków, którzy domagali się ukarania litewskich kolaborantów za udział w Holokauście. Bo w ten sposób "zniesławili" "bohaterów narodowych".

Z powodu takiej niesłychanej bezczelności izraelski parlament -Kneset - został zmuszony do zabrania głosu. Powstaje pytanie - czy polski Sejm, gdy już "Swoboda" opanuje ukraiński parlament, stanie w obronie żołnierzy 27 WDP AK, uczestników polskiej samoobrony na Wołyniu, członków "Istriebitielnych Batalionów", żołnierzy BCh? Czy będzie milczał tak jak dotychczas? Łukasz Kuźmicz, który walczył z UPA w mundurze PRL (innej Polski wtedy nie było) już jest ścigany...

Poniżej tekst z portalu żydowskiego, który informuje, jak bardzo rozzuchwalili się nacjonaliści litewscy.

http://izrus.co.il/dvuhstoronka/article/2012-01-04/16614.html

Litwa nadal prześladuje bohaterów - Izraelczyków

 

Kara za mówienie po polsku

 Poniżej zamieszczam informację z portalu zajmującego się sprawami litewskimi.

 

Odezwa do pracowników AB „Lietuvos Geležinkeliai“

 

Komunikat w sprawie odwołania M. Dachnowicz z funkcji Zastępcy Dyrektora Centrum Kulturalnego w Przemyślu.

 

W dniu 19 grudnia 2011 r.  otrzymałam od dyrektora Centrum Kulturalnego w Przemyślu informację, że Zarząd Województwa Podkarpackiego podjął decyzję o odwołaniu mojej osoby z funkcji Zastępcy Dyrektora CK w Przemyślu. Decyzja ta zarówno w moim odczuciu jak i moich wyborców jest konsekwencją mojego kandydowania do Senatu RP, oraz prowadzoną przeze mnie działalnością społeczną. Potwierdza to fakt, że od czasu zmiany koalicji w Sejmiku Województwa Podkarpackiego do czasu wyborów parlamentarnych (rok czasu) Zarząd nie podjął żadnych decyzji co do mojej osoby. Nie odwołał mnie jak zwykle ma to miejsce, po wyborze nowych władz Województwa. Zrobił to po wyborach Parlamentarnych stąd intencja jest tak oczywista.

 

Były wiceszef NBP sprzeciwia się planom Tuska

Krzysztof Rybiński - znany ekonomista, były wiceprezes Narodowego Banku Polskiego - zamieścił na swoim blogu oświadczenie, w którym protestuje przeciw udzieleniu przez Narodowy Bank Polski na życzenie rządu pożyczki z polskich rezerw walutowych dla Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

Jak pisze Rybiński, jego protest ma pięć powodów.

 

Uroczystości związane z Rocznicą wprowadzenia stanu wojennego w Przemyślu i Jarosławiu

Program uroczystości w Przemyślu i Jarosławiu