Wydarzenia
Moje książki

Granica w ogniu

Bezpieczeństwo Polski

Polecane strony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Aktualności

Co z pieniędzmi miasta Przemyśla na budowę cmentarza UPA?

  Więcej czytaj na portalu bibuła:

http://www.bibula.com/?p=50713

 

Ukraina nie zrobiła nic dla zniesienia wiz do UE

Jak pisze portal kresy.pl władze Ukrainy nie zrobiły nic aby doszło do zniesienia wiz.

Ukraińcy i Polacy bardzo często zarzucają władzom UE i Polski, iż to oni blokują Ukraińcom wjazd do naszego kraju. Prawda jest inna, jest to wyłącznie wina Ukrainy. Czytaj:

 

 

SPOTKANIE OPŁATKOWE ZR ZŻWP W PRZEMYŚLU

Ponizej zamieszczam relacje ze sopotkania opłatkowego Związku Żołnierzy WP 
W dniu 13 stycznia 2012 roku w Hali Sportowej odbyło się Noworoczne Spotkanie Opłatkowe członków Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Przemyślu.
  W pierwszej części spotkania prezes Zarządu Rejonowego ZŻWP kol. Zbigniew Łąka dokonał podsumowania działalności stwierdzając, że zaplanowane zadania w „Rocznym Planie Zamierzeń na 2011 rok” zostały w pełni zrealizowane. Prezes wiele uwagi poświęcił na ściągalność składek członkowskich, wstępowaniu nowych członków do związku oraz prenumeratorze miesięcznika GWiR – podkreślając, że w 2012 roku musi nastąpić większa determinacja w tym zakresie. Następnie prezes omówił zadania i przedsięwzięcia, które będą realizowane w 2012 roku, a w szczególności właściwe przygotowanie i przeprowadzenie zebrań sprawozdawczo-wyborczych w poszczególnych kołach, właściwy wybór delegatów na zjazd rejonowy, którzy pasjonują się pracą społeczną i są gotowi z pełną determinacją pomagać kolegom zrzeszonym i nie zrzeszonym, wdowom i ich rodzinom.
 

Nowe wydanie "Głosu znad Sanu" i Biuletynu Informacyjnego WSDS

Stowarzyszenie "W dolinie Sanu" w Babicach wydało kolejne wydanie gazety społecznej "Głos znad Sanu" - to już nr 20 w ciągu 5-letniej działalności stowarzyszenia. Gazeta już na dniach będzie kolportowana, ale dla niecierpliwych polecam wizytę na stronie internetowej stowarzyszenia - www.babice-wdoliniesanu.pl

Wspólnota Samorządowa Doliny Sanu przygotowała czwarty numer biuletynu informacyjnego.

Tematyką nowego numeru związana jest z jesiennymi wyborami parlamentarnymi. W tych wyborach udział wzięło z powodzeniem nasze środowisko. Wspólnota samorządowa wykonała swoje zadanie zaistniała szeroko w świadomości społecznej jako szeroka oddolna społeczna alternatywa dla partii politycznych. Poniżej wyniki uzyskane przez MAŁGORZATĘ DACHNOWICZ, naszą kandydatkę w poszczególnych powiatach i gminach. W gazecie także analiza obecnej sytuacji politycznej w kraju i inne interesujące informacje.

Biuletyn do pobrania na stronie www.dolinasanu.org.pl

 

Atak litewskich polityków na Polskę jest przejawem ich bezradności

Żródło: http://kurierwilenski.lt/2012/01/04/atak-litewskich-politykow-na-polske-jest-przejawem-ich-bezradnosci/

Nowy rok w polityce zagranicznej Litwy rozpoczął się od zmasowanego ataku, jaki litewscy politycy przypuścili w mediach na Polskę i Polaków.

Zdaniem politologów, atakując Polskę litewscy politycy próbują zwyczajnie zamaskować swoją nieudolność w relacjach z Polakami

Chociaż jeszcze we wrześniu ubiegłego roku, po wypowiedzi prezydenta Polski Bronisława Komorowskiego o przysłowiowej „litewskiej kozie, która nie przyjdzie do żadnego wozu”, patriarcha rządzących konserwatystów, europoseł prof. Vytautas Landsbergis, apelował, aby litewska retoryka w odpowiedzi była zrównoważona i dyplomatyczna. Ale własnie od Landsbergisa zaczęły się niewybredne ataki na Polskę i Polaków.

„Sądzę, że trzeba cierpliwie przeczekać i nie odpowiadać w podobnym stylu, bo kierując się grzecznością i dyplomacją Litwa może przygasić płomienie tego konfliktu” — mówił we wrześniu Vytautas Landsbergis. Ale już w listopadzie, w wywiadzie dla „Dziennika Toruńskiego Nowości”, profesor w niewybredny sposób zarzucał litewskim Polakom działania na korzyść Rosji i sugerował, że gdyby nie Unia i NATO, to Polska chciałaby za przykładem Piłsudskiego znowu najechać Wilno. Landsbergis zarzucił też Armii Krajowej „ludobójstwo” dokonane względem Litwy, twierdząc, że chce tylko „wyprostować myślenie” o AK i powiedzieć o niej „prawdę”.

„Zrozumcie, że AK na Litwie to nie ta sama co w Polsce walcząca z Niemcami. Przykład. »Łupaszka«, ludobójca z Dubinek. A jest bohaterem Polski. (…) Nie jest to przyjemne dla mnie, że to mogę Polakom wytykać. Chodzi o to, by wyprostować myślenie, nawet co do AK, chodzi o prawdę” — powiedział Landsbergis dla toruńskiej gazety.