Wydarzenia
Moje książki

Granica w ogniu

Bezpieczeństwo Polski

Polecane strony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Aktualności

5 lat Przemyskiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej X D.O.K.

Poniżej zamieszczam relacje z uroczystości 5 lecia Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej X DOK. Mirkowi Majkowskiemu i całej ekipie serdecznie gratuluję. Panowie i Panie jesteście nam bardzo potrzebni!

http://dolinasanu.org.pl/wiadomosci/215-badzmy-dumny-z-polski-bo-przyszlosc-nalezy-do-nas--relacja-z-pieciolecia-psrh-x-dok.html

http://dolinasanu.org.pl/wiadomosci/214-5-lat-przemyskiego-stowarzyszenia-rekonstrukcji-historycznej-x-dok.html

 

Jubileusz pięciolecia istnienia Przemyskiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej „X D.O.K."

 

Miło nam poinformować, że w bieżącym roku obchodzi jubileusz pięciolecia istnienia.

Z tej okazji 26 maja br. od godziny 13:00 zapraszamy na parking przy stacji dolnej kolei krzesełkowej (ul. Sanocka), gdzie odbędzie się prezentacja pojazdów historycznych, uzbrojenia i umundurowania walczących stron z okresu I i II wojny światowej w formie dioram historycznych, pokazów kawaleryjskich, zabaw, konkursów, a także koncerty zespołów muzycznych. W tym dniu na scenie wystąpią: zespoły wojskowe (od godziny 15:30 do godz. 17:00), Pigs Like Pigeons (17:20 – 18:00), 3B (18:20 – 19:00), Arlon (19:20 – 20:00). Na zakończenie, ok. godz. 20:30, zagra De Press.

 

Palikotowcy w Przemyślu

Poniższy tekst otrzymałem od jednego z uczestników spotkania. Gratuluje młodym  przemyślanom godnego przywitania opluwaczy polskiej tradycji i wartości.

Zdecydowane NIE dla Ruchu Palikota w Przemyślu

W dniu 20.04.2012 roku o godzinie 18.00 w Przemyślu, w sali restauracyjnej hotelu Gromada  odbyło się spotkanie posłów Roberta Biedronia, Andrzeja Rozenka i posłanki  Małgorzaty Marcinkiewicz z mieszkańcami miasta Przemyśla. Obecni byli także przewodniczący okręgu Krzysztof Wasiewicz oraz sekretarz, tytułujący się doktorem Grzegorzem Zając.

 

Geopolityka nr 14

Zapraszam do zapoznania się z nowym numerem biuletynu "Geopolityka"

 

http://www.geopolityka.org.pl/images/geopolityka_nr_14.pdf

 

Rada Miasta Lublina przeciwko gloryfikacji Bandery

Co na to radni miasta Przemyśla???

Jednogłośnie, ale nie wszyscy

Rada Miasta Lublin jednogłośnie, ale pod nieobecność prawie 40 proc. składu - przyjęła w końcu stanowisko wzywające miasta partnerskie – Lwów, Łuck i Stanisławów do potępienia zbrodni ludobójstwa, jakiego dopuścili się na Polakach szowiniści z OUN/UPA podczas drugiej wojny światowej i po jej zakończeniu.

Długo odkładane głosowanie odbyło się ostatecznie bez dyskusji, po krótkim wprowadzeniu dokonanym przez autora uchwały, radnego Marcina Nowaka (prezesa okręgu lubelskiego Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, historyka z KUL-u). Podkreślając szacunek i sympatię dla ukraińskich partnerów lubelskiego samorządu raz jeszcze zastrzegł on brak akceptacji dla tolerowania na Ukrainie przejawów kultu wobec zbrodniarzy i ich organizacji. Za stanowiskiem, będącym odpowiedzią na apel lubelskich środowisk narodowych, kombatanckich i kresowych ostatecznie głosowało 19 spośród 31 radnych Lublina (z PiS, PO i SLD).