Wydarzenia
Moje książki

Granica w ogniu

Bezpieczeństwo Polski

Polecane strony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Aktualności

Krym ogłasza niezależność

I zaczyna się. W Sewastopolu nie uznano władz w Kijowie i przy dźwiękach wojennej muzyki ogłoszono niezależna Republikę Krymu.

http://www.segodnia.ru/content/135598

 

 

Bojcy w Przemyslu

W Przemyślu mamy Prawy Sektor

Na oddziale chirurgii w Przemyślu są już ofiary walk- m.in. jeden z urazem głowy, drugi z raną postrzałową klatki piersiowej. Prawdopodobnie to bojcy z Prawego Sektora. Paru leży na ortopedii ze złamaniami i uszkodzeniem kończyn po wybuchu. W szpitalu była w odwiedzinach lekarka  ukraińska -koordynująca akcję w towarzystwie lekarki polskiej mówiącej po ukraińsku z Przemyśla. Wchodząc na salę chorych obie podnosiły rękę do góry i wzniosły okrzyk Chwała Ukrainie.

Całe koszty leczenia pokrywa Urząd Marszałkowski w Rzeszowie

 

 

 

Co zrobi Rosja?

Polecam wywiad rosyjskiego politologa, który mówi o rosyjskiej polityce w stosunku do Ukrainy. Podkreśla to, czego się najbardziej obawiam, a mianowicie długiej konfrontacji mającej na celu wygranie rosyjskojęzycznych obszarów Ukrainy. Wojna ma trwać kilka lat. Co to znaczy dla Polski, kilka lat dopłacania do naszego wschodniego sąsiada   i utrata kilku procentowego rynku na towary dla polskich firm w Rosji. Ukrainę czeka kilka lat destabilizacji i możliwość wystąpienia w konsekwencji socjalnej rewolucji, która dla Polski będzie miała katastrofalne skutki.

http://www.rp.pl/artykul/40,1089302-Markow--Moskwa-przegrala-bitwe--ale-nie-wojne.html

 

PO brata sie z nacjonalizmem

Tak Platforma Obywatelska robi sobie kampanię do Parlamentu Europejskiego. Tym wyczulonym na nacjonalizm politykom nie przeszkadza, ze ktoś krzyczy „chwała nacji”. Nie mówię już o banderowskim znaczeniu całego hasła. Myślę, iż młode pokolenie Polaków zacznie się budzić, bo obecna klasa polityczna już całkiem idzie za poklaskiem, nie patrząc na polską racje stanu.

Polecam film poniżej

http://www.youtube.com/watch?v=NPz41wCJUaA

 

 

Ukraina i bezpieczeństwo regionu

Ukraina zagrozenie bez opisu

Towarzystwo Przyjaciół Nauk w Przemyślu zaprasza na prelekcję o Zagrożeniach dla bezpieczeństwa regionu Europy Środkowowschodniej związane z sytuacją wewnętrzną na Ukrainie.