Wydarzenia
Moje książki

Granica w ogniu

Bezpieczeństwo Polski

Polecane strony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Aktualności

Dzień Sybiraka

Dzień Sybiraka!

 

Dzisiaj tj. 20 września 2009 r. w kościele xx. Salezjanodbyły się uroczystości z okazji 70rocznicy wybuchu II wojny światowej, zorganizowane przez Zarząd Oddziału Związku Sybiraków w Przemyślu.

 

Błogoslawiony Bandera!

Błogosławiony Bandera!  Pod takim tytułem w Rzeczpospolitej ukazał się artykuł mówiący o wyniesieniu na ołtarze ojca przywódcy OUN. Nie znam szczegółowo działalności Andrzeja Bandery, ale jestem ciekawy jak ten duchowny odnosił się do morderstw Stepana Bandery dokonywanych w latach 30-tych na niewinnych ludziach. Czy grzmiał z ambony na syna który odsiadywał wyrok za terroryzm?  Już dziś odbywają się pielgrzymki nie do grobu ojca ale syna mordercy. Całemu przedsięwzięciu patronowały władze  Zachodniej Ukrainy. Miejmy nadzieję, że Watykan w porę zorientuje się w prowokacji i nie wyniesie na ołtarze ojca osoby odpowiedzialnej za ludobójstwo.

 

SB nie zdolała rozbić KPN-u

Rozmowa z Andrzejem Zapałowskim, byłem europosłem, a wcześniej posłem KPN na Sejm.
 

30-rocznica powstania KPN na Podkarpaciu

Przemówienie Andrzeja Zapałowskiego na obchodach 30-lecia KPN w Przemyślu w dniu 12.09.2009 r.
 

Zapałowski odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski

Z okazji Jubileuszu 30-lecia Konfederacji Polski Niepodległej Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński nadał Ordery Odrodzenia Polski zasłużonym działaczom opozycji demokratycznej.