Wydarzenia
Moje książki

Granica w ogniu

Bezpieczeństwo Polski

Polecane strony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Aktualności

Ukraina nie zrobiła nic dla zniesienia wiz do UE

Jak pisze portal kresy.pl władze Ukrainy nie zrobiły nic aby doszło do zniesienia wiz.

Ukraińcy i Polacy bardzo często zarzucają władzom UE i Polski, iż to oni blokują Ukraińcom wjazd do naszego kraju. Prawda jest inna, jest to wyłącznie wina Ukrainy. Czytaj:

 

 

SPOTKANIE OPŁATKOWE ZR ZŻWP W PRZEMYŚLU

Ponizej zamieszczam relacje ze sopotkania opłatkowego Związku Żołnierzy WP 
W dniu 13 stycznia 2012 roku w Hali Sportowej odbyło się Noworoczne Spotkanie Opłatkowe członków Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Przemyślu.
  W pierwszej części spotkania prezes Zarządu Rejonowego ZŻWP kol. Zbigniew Łąka dokonał podsumowania działalności stwierdzając, że zaplanowane zadania w „Rocznym Planie Zamierzeń na 2011 rok” zostały w pełni zrealizowane. Prezes wiele uwagi poświęcił na ściągalność składek członkowskich, wstępowaniu nowych członków do związku oraz prenumeratorze miesięcznika GWiR – podkreślając, że w 2012 roku musi nastąpić większa determinacja w tym zakresie. Następnie prezes omówił zadania i przedsięwzięcia, które będą realizowane w 2012 roku, a w szczególności właściwe przygotowanie i przeprowadzenie zebrań sprawozdawczo-wyborczych w poszczególnych kołach, właściwy wybór delegatów na zjazd rejonowy, którzy pasjonują się pracą społeczną i są gotowi z pełną determinacją pomagać kolegom zrzeszonym i nie zrzeszonym, wdowom i ich rodzinom.
 

Nowe wydanie "Głosu znad Sanu" i Biuletynu Informacyjnego WSDS

Stowarzyszenie "W dolinie Sanu" w Babicach wydało kolejne wydanie gazety społecznej "Głos znad Sanu" - to już nr 20 w ciągu 5-letniej działalności stowarzyszenia. Gazeta już na dniach będzie kolportowana, ale dla niecierpliwych polecam wizytę na stronie internetowej stowarzyszenia - www.babice-wdoliniesanu.pl

Wspólnota Samorządowa Doliny Sanu przygotowała czwarty numer biuletynu informacyjnego.

Tematyką nowego numeru związana jest z jesiennymi wyborami parlamentarnymi. W tych wyborach udział wzięło z powodzeniem nasze środowisko. Wspólnota samorządowa wykonała swoje zadanie zaistniała szeroko w świadomości społecznej jako szeroka oddolna społeczna alternatywa dla partii politycznych. Poniżej wyniki uzyskane przez MAŁGORZATĘ DACHNOWICZ, naszą kandydatkę w poszczególnych powiatach i gminach. W gazecie także analiza obecnej sytuacji politycznej w kraju i inne interesujące informacje.

Biuletyn do pobrania na stronie www.dolinasanu.org.pl

 

Atak litewskich polityków na Polskę jest przejawem ich bezradności

Żródło: http://kurierwilenski.lt/2012/01/04/atak-litewskich-politykow-na-polske-jest-przejawem-ich-bezradnosci/

Nowy rok w polityce zagranicznej Litwy rozpoczął się od zmasowanego ataku, jaki litewscy politycy przypuścili w mediach na Polskę i Polaków.

Zdaniem politologów, atakując Polskę litewscy politycy próbują zwyczajnie zamaskować swoją nieudolność w relacjach z Polakami

Chociaż jeszcze we wrześniu ubiegłego roku, po wypowiedzi prezydenta Polski Bronisława Komorowskiego o przysłowiowej „litewskiej kozie, która nie przyjdzie do żadnego wozu”, patriarcha rządzących konserwatystów, europoseł prof. Vytautas Landsbergis, apelował, aby litewska retoryka w odpowiedzi była zrównoważona i dyplomatyczna. Ale własnie od Landsbergisa zaczęły się niewybredne ataki na Polskę i Polaków.

„Sądzę, że trzeba cierpliwie przeczekać i nie odpowiadać w podobnym stylu, bo kierując się grzecznością i dyplomacją Litwa może przygasić płomienie tego konfliktu” — mówił we wrześniu Vytautas Landsbergis. Ale już w listopadzie, w wywiadzie dla „Dziennika Toruńskiego Nowości”, profesor w niewybredny sposób zarzucał litewskim Polakom działania na korzyść Rosji i sugerował, że gdyby nie Unia i NATO, to Polska chciałaby za przykładem Piłsudskiego znowu najechać Wilno. Landsbergis zarzucił też Armii Krajowej „ludobójstwo” dokonane względem Litwy, twierdząc, że chce tylko „wyprostować myślenie” o AK i powiedzieć o niej „prawdę”.

„Zrozumcie, że AK na Litwie to nie ta sama co w Polsce walcząca z Niemcami. Przykład. »Łupaszka«, ludobójca z Dubinek. A jest bohaterem Polski. (…) Nie jest to przyjemne dla mnie, że to mogę Polakom wytykać. Chodzi o to, by wyprostować myślenie, nawet co do AK, chodzi o prawdę” — powiedział Landsbergis dla toruńskiej gazety.

 

Marsze z pochodniami ku czci Bandery na Ukrainie - czy może być jeszcze gorzej?

Takie pytanie w swoim felietonie zadaje Wiesław Tokarczuk.

 

Odpowiedź na zadane w tytule pytanie brzmi: może. I nie mam na myśli rosnących statystyk aktów czynnej wrogości w stosunku do ludzi nie będących Ukraińcami, głównie do Żydów. Były już przypadki mordowania pojedynczych Żydów, podpalane są synagogi, a akty te sygnowano swastyką. Władze ukraińskie starają się te przypadki łamania prawa podciągać pod "chuligaństwo", dlatego statystyki ksenofobii należy uznać za zaniżone.

Gorzej będzie wtedy, gdy Rada Werchowna Ukrainy zleci ukraińskiej prokuraturze ściganie i karanie ludzi takich jak, przykładowo, Jan Niewiński i Szczepan Siekierka. A będzie tak dlatego, że tacy ludzie walczyli z krwawymi bandytami, których teraz usiłuje się gloryfikować jako bohaterów narodowych, a także dlatego, że mówienie i pisanie prawdy o zbrodniach banderowców może zostać prawnie uznane za przestępstwo, tak jak zrobił to Sejm Litwy, chroniący swoich nazistowskich kolaborantów.

Niektórzy łudzili siebie i innych, mówiąc: "Poczekajcie, Ukraina wejdzie do Unii Europejskiej, przyjmie standardy europejskie." Oto Litwa, kraj należący do UE, a jak postępuje z mniejszościami? I oto Litwa usiłuje doprowadzić do skazania tych Żydów, którzy walczyli z policją litewską i litewskimi SS-manami na służbie nazistów. To po pierwsze. Po drugie, chcą karać więzieniem tych Żydów - świadków, którzy domagali się ukarania litewskich kolaborantów za udział w Holokauście. Bo w ten sposób "zniesławili" "bohaterów narodowych".

Z powodu takiej niesłychanej bezczelności izraelski parlament -Kneset - został zmuszony do zabrania głosu. Powstaje pytanie - czy polski Sejm, gdy już "Swoboda" opanuje ukraiński parlament, stanie w obronie żołnierzy 27 WDP AK, uczestników polskiej samoobrony na Wołyniu, członków "Istriebitielnych Batalionów", żołnierzy BCh? Czy będzie milczał tak jak dotychczas? Łukasz Kuźmicz, który walczył z UPA w mundurze PRL (innej Polski wtedy nie było) już jest ścigany...

Poniżej tekst z portalu żydowskiego, który informuje, jak bardzo rozzuchwalili się nacjonaliści litewscy.

http://izrus.co.il/dvuhstoronka/article/2012-01-04/16614.html

Litwa nadal prześladuje bohaterów - Izraelczyków