Wydarzenia
Moje książki

Granica w ogniu

Bezpieczeństwo Polski

Polecane strony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Aktualności

Koniec euro bliski?

ZNANY INWESTOR WIESZCZY UPADEK EUROPEJSKIEJ WALUTY
Euro przetrwa kilka miesięcy, ale już nie kilkanaście lat - taką tezę przed kamerą TVN CNBC wygłosił znany amerykański inwestor Jim Rogers. Tymczasem szef słowackiego parlamentu stwierdza, że ten kraj powinien być przygotowany do wyjścia ze strefy euro i powrotu do narodowej waluty.

Amerykański inwestor (od trzech lat mieszkający w Singapurze) uważa, że europejska waluta w najbliższych miesiącach będzie zyskiwała na wartości, ale w dłuższym terminie jest skazana na porażkę.

czytaj więcej:

http://www.tvn24.pl/-1,1686053,0,1,koniec-euro-bliski,wiadomosc.html

 

AIDS/HIV zabija Ukrainę

Na Ukrainie 1 grudnia obchodzono dzień walki z HIV/AIDS. Organizacje społeczne próbują w tym dniu zwrócić uwagę władz i społeczeństwa do rozpowszechnianie zachorowań w kraju. Ukraina jest liderem zachorowań na HIV/AIDS w Europie. Ukraińskie organizacje powołane przez społeczeństwo do walki z tą dżumą XXI wieku proszą o pomoc finansową Globalny Fundusz ds. Walki z AIDS w wysokości 305 mln USD. Wg. informacji organizacji ONZ UNAIDS codziennie na Ukrainie na AIDS umiera 7 osób. Na 1 października 2010 roku w kraju oficjalnie zarejestrowano 176 tys. 370 HIV zakażonych obywateli ukraińskich. Ostatnio umarło na AIDS 19 tys. 766 dorosłych i 284 dzieci. Najwięcej chorują na HIV/AIDS we wschodnich i południowych regionach Ukrainy. Najbardziej zagrożony jest wiek aktywności seksualnej od 20 do 40 lat. W kraju zaobserwowano trzy fali rozpowszechniania HIV/AIDS. Pierwsza fala to narkomania. Druga – przekazanie choroby drogą seksualną. Trzecia – to skutki pierwszej i drugiej fali, a także dzieci urodzone przez matek chorych na HIV/AIDS. Wg. prognoz w 2014 roku na Ukrainie przewiduje się 820 tys. chorych, co wyniesie 3,5% dorosłych obywateli kraju.
Władze ukraińskie tłumaczą swoją bierność w walce z HIV/AIDS brakiem pieniędzy ale to dosyć dziwne tłumaczenie, bo wśród 450 deputowanych do parlamentu ponad 300 posłów to miliarderzy i milionerzy dolarowi. A tym czasem HIV/AIDS zabija Ukrainę.
Eugeniusz Tuzow-Lubański, Kijów  za; Isakowicz.pl
 

Profesjonalny teatr dla Przemyśla

Z takim przesłaniem do naszego miasta (jak relacjonują Nowiny) przyjechał Jarosław Kaczyński. Chciało by się rzec chleba i igrzysk. Ale gdzie tu jest chleb. Igrzyska w Przemyślu mamy już od kilku lat w Radzie Miasta. Obecny prezydent także nam nie żałuje rozrywek. Zwłaszcza z rozwiązaniem rebusa – byłem czy nie byłem, oto jest pytanie?
Przemyśl potrzebuje turystów,  jesteśmy na nich otwarci (nawet poza sezonem turystycznym) ale tym pomysłem pan Kaczyński przebił nawet hasła wyborcze prezydenta Chomy. Teraz czekam – kto da więcej?
 

Przemyśl - obwodnica płaczu

Spotkanie Prezydenta Chomy z właścicielami wywłaszczonych nieruchomości w hotelu "Gloria".

>> Pobierz stenogram <<

>> Zobacz więcej <<

 

Prezentacja książki o przemyskiej Solidarności

Prezentacja książki NSZZ „Solidarność” 1980–1989, tom 5: Polska środkowo-wschodnia, pod. red. Łukasza Kamińskiego i Grzegorza Waligóry, Warszawa 2010.

Spotkanie z autorami artykułów:

Artur Brożyniak

11. NSZZ „Solidarność” Region Południowo-Wschodni

Bogusław Kleszczyński

12. NSZZ „Solidarność” Region Podkarpacie

Przemyśl, 17 listopada 2010 r. Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej godz. 17.00