Podkarpacka Liga Samorządowa

Komunikat WSDS

Komunikat Wspólnoty Samorządowej Doliny Sanu, w sprawie podjęcia działań zmierzających do zmiany nazwy ulicy biskupa J. Kocyłowskiego,

W dniu 21 czerwca Wspólnota Samorządowa Doliny Sanu wystąpiła z wnioskiem do Wojewody Podkarpackiego i Rady Miasta Przemyśla o uchylenie uchwały nr 132 podjętej w dniu 13 czerwca 2013 r. przez Radę Miasta Przemyśla.

Uprawnienie do złożenia wniosku o uchylenie uchwały wynikało z art. 101 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym.

 

 

List otwarty do ZUwP

Organizatorzy i środowiska wspierające Rzeszów, 30.07.2013 r.
Rekonstrukcję „Wołyń 1943-2013,
nie o zemstę lecz o Pamięć Wołają ofiary”
w Radymnie

Zarząd Główny Związku Ukraińców w Polsce

Oddział Przemyskiego Związku Ukraińców
w Polsce

List Otwarty

 

 

Histeria wokół Radymna

Szanowni Państwo,

Już w najbliższą sobotę 20 lipca w Radymnie (woj. podkarpackie, powiat jarosławski) odbędą się dwudniowe uroczystości upamiętniające 70 – rocznicę ludobójstwa na Wołyniu i Kresach Południowo – Wschodnich dokonanego przez OUN – UPA na Polakach i innych narodowościach.
 

List Mirka Majkowskiego do tych co czytają ze zrozumieniem...

KRESOWIANIE BĄDŹCIE SOBĄ NIE BÓJCIE SIĘ, BĄDŹCIE MOCNI, SOLIDARNI W WALCE ZE ZŁEM

 

Jednym z najbardziej tragicznych rozdziałów naszej historii w latach II wojny światowej były zbrodnie, jakich dopuścili się nacjonaliści ukraińscy na polskich i w daleko mniejszym stopniu, ukraińskich rodzinach, zamieszkałych na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej.

 

Prezydent Stalowej Woli w Przemyślu

Wspólnota Samorządowa Doliny Sanu zaprasza na spotkanie z Prezydentem Stalowej Woli Andrzejem Szlęzakiem (lider Ruchu Narodowego na Podkarpaciu).

Temat - „Przedwiośnie oddolnej aktywności społecznej w Polsce”.

Miejsce - Klub Osiedlowy PSM  Przemyśl, ul. Glazera 10, 8 marca (piątek) godz. 17.00

Zapraszamy wszystkich chętnych.

 

Stanowisko WSDS w sprawie rekonstrukcji

Poniżej zamieszczam stanowisko Wspólnoty Samorządowej Doliny Sanu w sprawie rekonstrukcji.

Przemyśl, 01.03.2013 r.

O pamięć wołają ofiary

W ostatnim czasie w mediach rozpoczęła się szeroka dyskusja na temat sensu organizacji widowiska rekonstrukcyjnego o ludobójstwie na Wołyniu. Organizatorem i inicjatorem rekonstrukcji jest Przemyskie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej X D.O.K., przy współpracy UM Radymna, a okazją do jej przygotowania jest 70 rocznica zbrodni ludobójstwa dokonana przez OUN – UPA na Wołyniu i Kresach Południowo - Wschodnich.

 

Rondo im. Ofiar Wołynia

 

Inicjatywa uchwałodawcza przemyślan w sprawie nadania skrzyżowaniu ulic Bilana, Lwowskiej i Zana (rondo) nazwy „Rondo imienia Ofiar Wołynia"

Zapal znicz zamordowanym – 11 lipiec 2011Przemyskie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej "X D.O.K." i Wspólnota Samorządowa Doliny Sanu są inicjatorami uchwały upamiętniającej ofiary ludobójstwa na Kresach Wschodnich dokonanych przez OUN - UPA na Polakach, Czechach, Żydach, Ormianach i Ukraińcach w czasie II wojny światowej.

Apelujemy o upamiętnienie ofiar Wołynia
Przemyskie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej "X D.O.K.""
i Wspólnota Samorządowa Doliny Sanu

Listy pod zbieranie podpisów można wydrukować ze strony:

http://dolinasanu.org.pl/

 

 

Spotkanie opłatkowe w Orłach

 

W czwartkowe popołudnie sala Domu Ludowego w Orłach zgromadziła działaczy i sympatyków Wspólnoty Samorządowej Doliny Sanu na corocznym spotkaniu opłatkowym. Gospodarzem spotkania był Wójt Gminy Orły Bogusław Słabicki i Przewodnicząca Rady Gminy Małgorzata Hawro. Spotkanie zgromadziło działaczy Wspólnoty Samorządowej z terenu Przemyśla, Powiatu Przemyskiego, a także z poza m.in. Sanoka i Lubaczowa. Przybyli także goście ze Związku Sybiraków w Przemyślu, ksiądz Tadeusz Pater -  Kresowianin. Licznie reprezentowana była także gmina Orły. Spotkanie uświetniła wspaniałym koncertem kolęd i pastorałek młodzież szkolna  z miejscowej szkoły.

 

Stanowisko Wspólnoty Samorządowej Doliny Sanu dotyczące budżetu miasta Przemyśla na 2012 rok


Podjęliśmy decyzję o wstrzymaniu się od głosu podczas głosowania nad projektem budżetu miasta na 2012 r. przygotowanym przez koalicję RC-PO.

 

Wybory Uzupełniające do Rady Gminy w Gminie Orły

KWW Wspólnoty Samorządowej Doliny Sanu, zarejestrował w Gminnej Komisji Wyborczej w Orłach swojego kandydata, którym jest Adam Janusz.

Żaden inny komitet nie zarejestrował się, zatem mamy jednego kandydata, którego niemalże od dziś możemy uważać za radnego Gminy Orły, reprezentującego wieś Małkowice. Przypomnijmy, że wybory zarządzone zostały po śmierci ŚP Eugeniusza Wilka, wieloletniego działacza społecznego i samorządowego zasłużonego we Wspólnocie Samorządowej Doliny Sanu.

Koledze Adamowi, życzymy wytrwałości i mądrości na niwie samorządowej gratulując jednocześnie braku konkurencji.