Z ?ycia Kresowian

Ważny list

Politycy, działacze społeczni i polonijni domagają się ukarania Przełomiec

https://kresy.pl/polacy/politycy-dzialacze-spoleczni-i-polonijni-domagaja-sie-ukarania-przelomiec/?utm_source=notification&utm_medium=browser

 

Kilkudziesięciu polityków, działaczy społecznych i naukowców podpisało się pod listem otwartym krytykującym Marię Przełomiec za atak na liderów Polaków Wileńszczyzny.

Redaktor Studia Wschód i sekretarz Rady Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie Maria Przełomiec w wywiadzie dla telewizji wPolsce ostro skrytykowała działalność Akcji Wyborczej Polaków na Litwie-Związku Chrześcijańskich RodzinBiuro prasowe tej partii opublikowało w poniedziałek komunikat w którym minuta po minucie zanalizowało wypowiedzi Przełomiec i sprostowało zawarte w nim nieprawdziwe informacje. Wywiad Przełomiec skomentowała dla naszego portalu także radna Wilna z ramienia AWPL-ZChR oraz działaczka na rzecz polskiej oświaty na Wileńszczyźnie Renata Cytacka.

 

 

 

Zobaczymy co zrobi MSZ

LIST OTWARTY ŚRODOWISK KRESOWYCH I PATRIOTYCZNYCH W OBRONIE KSIĘDZA TADEUSZA ISAKOWICZA-ZALESKIEGO

http://www.siemysli.info.ke/list-otwarty-srodowisk-kresowych-i-patriotycznych-w-obronie-ksiedza-tadeusza-isakowicza-zaleskiego/

 

Polecam

Wielki kongres Kresowian, a tchórzostwo władzy państwowej

https://warszawskagazeta.pl/felietony/jadlospis/item/5771-wielki-kongres-kresowian-a-tchorzostwo-wladzy-panstwowej

Napisał Stanisław Srokowski

Nie poddajemy się. Naród polski jest silny, duch wielki. I prawdy o Kresach, a szczególnie o zbrodniach ukraińskich bandytów z OUN, UPA i Dywizji SS Galizien nikt nie zagłuszy. Starczy nam wiary, by pokonać najbardziej podłe przeszkody. Bo w Polakach drzemią ogromne pokłady dumy narodowej i honoru. A tego się nie da żadnym ukazem zlikwidować.

 

 

Rondo Obrońców Birczy

W Elblągu będzie Rondo Obrońców Birczy

http://kresywekrwi.neon24.pl/post/144404,w-elblagu-bedzie-rondo-obroncow-birczy

 

Dobry tekst o zwalczaniu Polaków na Litwie

Działania Falkowskiego niszczą polskość na Kresach oraz szkodzą Polsce

 

W ostatnim czasie wielkie emocje wywołuje nagonka na prezesa największej i sztandarowej polskiej organizacji na Litwie. Najpierw cały szereg działań miały go skłonić do rezygnacji z szefowania Związkowi Polaków na Litwie, a gdy ten plan się nie udał, bo Michał Mackiewicz na ostatnim Zjeździe został wybrany na prezesa 342 głosami za, przy 8 wstrzymujących się i 0 przeciw, to rozpoczęto zmasowaną akcję propagandową, włącznie z oskarżeniami o rzekome nieprawidłowości finansowe z instrumentalnym zaangażowaniem prokuratury.