Z ?ycia Kresowian

Ciekawy tekst

Banderowcy próbują penetrować środowisko Polaków na Litwie!

http://prawy.pl/50878-banderowcy-probuja-penetrowac-srodowisko-polakow-na-litwie/

 

Gratulacje dla Waldka

Lider AWPL-ZChR Waldemar Tomaszewski wiceprezesem Rady Polonii Świata

http://kresy24.pl/lider-awpl-zchr-waldemar-tomaszewski-wiceprezesem-rady-polonii-swiata/

 

Ks. Tadeusz o pomniku UPA

W parlamencie podziały, a na Podkarpaciu błyskawiczna rozbiórka pomnika UPA

http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/isakowicz-zaleski/blogi/news-w-parlamencie-podzialy-a-na-podkarpaciu-blyskawiczna-rozbior,nId,2387506

 

Operacja Wisła

OPERACJA  „WISŁA” ZAKOŃCZYŁA LUDOBÓJSTWO POLAKÓW

Żądamy od Senatu anulowania uchwały w sprawie Operacji „Wisła”

STANOWISKO FORUM MYŚLI POLSKIEJ

 

W kwietniu 2017 roku mija 70-ta rocznica  tzw. Operacji „Wisła”. Operacja ta miała na celu powstrzymanie terroru ukraińskich szowinistów na południowo-wschodnich terenach polskiego państwa. Operacja „Wisła” była wymuszona na ówczesnej polskiej administracji przez nieustanny  terror stosowany po wojnie przez Organizację Ukraińskich Nacjonalistów i Ukraińską Powstańczą Armię na terenach dzisiejszego województwa Lubelskiego, Podkarpackiego i Małopolskiego. Pozostała na obszarze RP ponad stutysięczna mniejszość ukraińska i łemkowska stanowiła dla OUN i UPA silne  zaplecze, powodujące destabilizację kilkunastu powiatów.

 

 

Antyposkie akcje na Litwie

Antypolska prowokacja w Solecznikach

2017-04-13, 14:29
Do skandalicznej antypolskiej prowokacji ze strony litewskich władz doszło 11 kwietnia w Solecznikach. Służby przeprowadziły ćwiczenia taktyczne z udziałem tzw. „zielonych ludzików”, których jako dywersantów oddziałów specjalnych wysłano do zajęcia obiektów związanych z bezpieczeństwem rejonu. Żołnierze udający dywersantów zajęli komisariat i unieszkodliwili większość funkcjonariuszy. Skandalem jest też to, że ćwiczenia były niezapowiedziane, co wywołało szok i dezorientację wśród mieszkańców i administracji rejonu solecznickiego.