Z ?ycia Kresowian

Przesladowanie Polaków na Ukrainie

O tym jak prześladuje się Polaków w Borysławiu w 2019 roku!!!! To od Przemyśla kilkadziesiąt kilometrów.  Dedykuje to wszystkim zaczadzonym piewcom   współpracy z banderowską Ukraina- także tym w Przemyślu.

Piotr Sobota Orysia Capiv Dorotii Borysław PL Radio Katowice 28 04 2019

https://www.youtube.com/watch?v=uuwbgyhIZYo&feature=youtu.be

 

Bardzo ważne

Prezydent RP i Trybunał Konstytucyjny skrzywdzili rodziny ofiar OUN-UPA

https://www.youtube.com/watch?v=h0y-fu3sQ6E&feature=youtu.be

 

CZY OBCE AMBASADY ZNOWU BĘDĄ STANOWIĆ POLSKIE PRAWO?

APEL KRESOWEJ RADY STARSZYCHJesteśmy świadkami straszliwych zbrodni, jakich dokonywali w latach 1939-1947 na Polakach Ukraińcy spod znaku Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów i Ukraińskiej Powstańczej Armii. To się działo na naszych oczach. Ledwie uszliśmy z życiem. Niektórzy z nas, jako dzieci i bliscy pomordowanych, do dziś nie mogą sobie poradzić ze swoją i najbliższej rodziny traumą. Kresy południowo-wschodnie spłynęły polską krwią. Mordercy wydłubywali dzieciom oczy, kobietom odcinali piersi, siekierami odrąbywali głowy starcom. Popi w cerkwiach święcili siekiery, noże i widły. A w kazaniach głosili: (...) "Nie trzeba zważać na nic i nie kierować się sumieniem"; (...) "gdyby krew płynęła rzekami , a łzy potokami, nie zważajcie na to, oczyszczając naszą ukraińską ziemię". A w "Dekalogu Ukraińskiego Nacjonalisty" Ukraińcy nawoływali: "Nie zawahasz się popełnić najwyższego przestępstwa, jeśli tego wymagać będzie dobro sprawy". Mordercy do tej pory nie zostali ukarani. A na Ukrainie stali się bohaterami. Teraz, jak czytamy, przepisy o ukraińskich zbrodniach zawarte w ustawie o IPN, stają się przedmiotem badań, czy są zgodne z polską konstytucją. Dzisiaj, we czwartek, 17.01.2019 r. Trybunał Konstytucyjny ma ogłosić wyrok ws. "nowelizacji ustawy o IPN w części dotyczącej zbrodni ukraińskich nacjonalistów". Przepisy zaskarżył prezydent Andrzej Duda. Obawiamy się, by znowu, jak już się zdarzało wielokrotnie, obce ambasady nie wpływały na wyroki naszych prawodawców. Dlatego apelujemy do wszystkich rodaków, a szczególnie do środowisk kresowych, by dokładnie i uważnie śledzili zachowanie i decyzje Trybunału Konstytucyjnego. Idee głoszone przez obie organizacje, OUN i UPA, a także cała ideologia banderyzmu, to nic innego, tylko ideologia wzorowana na ideach nazistowskich i faszystowskich, i śmiało może być nazwana ideologią nazifaszystowską. Żądamy surowych kar za upowszechnianie tej ideologii, jako ideologii zbrodniczej, ludobójczej i antypolskiej.

 

Ważny list

Politycy, działacze społeczni i polonijni domagają się ukarania Przełomiec

https://kresy.pl/polacy/politycy-dzialacze-spoleczni-i-polonijni-domagaja-sie-ukarania-przelomiec/?utm_source=notification&utm_medium=browser

 

Kilkudziesięciu polityków, działaczy społecznych i naukowców podpisało się pod listem otwartym krytykującym Marię Przełomiec za atak na liderów Polaków Wileńszczyzny.

Redaktor Studia Wschód i sekretarz Rady Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie Maria Przełomiec w wywiadzie dla telewizji wPolsce ostro skrytykowała działalność Akcji Wyborczej Polaków na Litwie-Związku Chrześcijańskich RodzinBiuro prasowe tej partii opublikowało w poniedziałek komunikat w którym minuta po minucie zanalizowało wypowiedzi Przełomiec i sprostowało zawarte w nim nieprawdziwe informacje. Wywiad Przełomiec skomentowała dla naszego portalu także radna Wilna z ramienia AWPL-ZChR oraz działaczka na rzecz polskiej oświaty na Wileńszczyźnie Renata Cytacka.