Moje książki

Granica w ogniu

Bezpieczeństwo Polski

Polecane strony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Moim zdaniem

Historia NSZZ Solidarność 1980 -1989

W ostatnim miesiącu Instytut Pamięci Narodowej wydał 5 tom (wyszedł jako pierwszy) historii związku i opozycji.
 

Przed wyborami samorządowymi na Ukrainie

Poniżej zamieszczam tekst wywiadu z ukraińskim historykiem o polityce historycznej Ukrainy. Bardzo się cieszę, iż w tym kraju następuje zmiana podejścia naukowców do nauki. Dobrze to wróży na przyszłość.
 

Dziennikarze pytają

Wielu młodych wyborców pyta się mnie dlaczego nie posiadam swoich profili na portalach społecznościowych.
 

ORDERY DLA TW

Polecam artykuł z NASZEGO DZIENNIKA
 

Manipulacje redaktora Delmanowicza

Żaden z kandydatów na prezydenta Przemyśla nie przyjął zaproszenia na debatę. Czy teraz będzie podobnie? Dariusz Delmanowicz
 

Odpowiedz na zaproszenie kandydata PiS

Przemyśl, 2010-09-28

Pan Janusz Hamryszczak

Kandydat na Prezydenta Miasta Przemyśla

Bardzo serdecznie dziękuję za zaproszenie na debatę „prezydencką” w tak ważnej dla mieszkańców miasta tematyce bezrobocia. Podobnie jak Pan, uważam, iż jest to jeden z największych problemów Przemyśla. Tym niemniej, w moim przeświadczeniu, taką debatę powinni organizować niezależni dziennikarze lub organizacje społeczne niezaangażowane bezpośrednio w kampanię wyborczą. To zapobiegnie podejrzeniom o stronniczość ze strony organizatorów.

Biorąc pod uwagę powyższe, sugeruję odstąpienie od debaty do czasu organizacji jej przez podmioty niezależne.

Andrzej Zapałowski

 

Robert Choma gotowy walczyć o ponowny wybór na prezydenta Przemyśla

Czytając program wyborczy Pana Chomy wracam myślami do 2002 roku. Przecież to program wyborczy z tamtego roku. To tak jakby przez osiem lat w mieście rządził kot inny, a nie obecny włodarz. Czy ktoś jeszcze da się nabrać na obiecanki? Czy wszyscy mieszkańcy zapomną o prawdomówności i wadze słowa Pana Chomy? Zobaczymy. Wszakże sami sobie wybieramy przyszłość.
 

Niespodzianka od wojewody

W dniu wczorajszym otrzymałem dyplom uznania od wojewody podkarpackiego.
 

Krzyż na Jeleniowatem

Na Jeleniowatem - grzbiecie górskim w pobliżu Mucznego w Bieszczadach - stanął krzyż i obelisk upamiętniający zbrodnię na 74 Polakach zamordowanych przez Ukraińską Powstańczą Armię w 1944 roku. Autorami upamiętnienia są bieszczadzcy leśnicy, którzy w ten sposób chcą złożyć hołd ofiarom i przypomnieć o zbrodni sprzed lat. O takie upamiętnienia w Polsce jest coraz trudniej.
 

Jak prezydent Przemyśla wspiera lokalnych przedsiębiorców

Poniżej zamieszczam tekst z dzisiejszych NOWIN, który jest tylko przykładem wielu podobnych działań obecnego prezydenta miasta.