Moje książki

Granica w ogniu

Bezpieczeństwo Polski

Polecane strony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Moim zdaniem

Nowy wywiad dla Naszego Dziennnika

Polska pozwala się wypierać przez Ukrainę

 

http://naszdziennik.pl/polska-kraj/182307,polska-pozwala-sie-wypierac-przez-ukraine.html

 

Wojna religijna?

Władze ukraińskie prowokują w tym państwie wojnę religijną

Około ¼ mieszkańców Ukrainy to wyznawcy prawosławia związanego z Patriarchatem w Moskwie. Samo tylko złożenie projektu do Rady Najwyższej w sprawie administracyjnego zniszczenia tej wspólnoty, to nic innego niż konfrontacja społeczna bardzo trudna do opanowania. Wszystko to wygląda na dążenie pewnych środowisk na Ukrainie do wymuszenia nowego pola konfrontacji. Politycy w Polsce powinni się w końcu obudzić z „ukraińskiego” letargu.

Papież interweniuje w obronie rosyjskiego prawosławia na Ukrainie

http://kresy.pl/wydarzenia/papiez-wejdzie-w-konflikt-z-ukraina-w-obronie-rosyjskiego-prawoslawia/

 

Moja wypowiedz dla radia Wnet

Popołudnie Radia Wnet 11 maja 2017 – Dr hab. Robert Gwiazdowski – Centrum im. Adama Smitha, Dr Andrzej Zapałowski,

http://wnet.fm/broadcast/popoludnie-radia-wnet-11-maja-2017-dr-hab-robert-gwiazdowski-centrum-im-adama-smitha-dr-andrzej-zapalowski/

 

Mój ostatni wywiad

 

 

Wybór Francuzów w interesie Niemiec

http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/181439,wybor-francuzow-w-interesie-niemiec.html

 

Gazeta Niepolska

Mój kot ma na imię „Psotek” i jego imię odzwierciedla jego osobowość. Tygodnik wydawany przez Sakiewicza nazywa się „Gazeta Polska” i jest zaprzeczeniem tej nazwy.

Publicystka „Gazety Polskiej” o rozbiórce „pomnika” UPA: lwy na Cmentarzu Orląt też są nielegalne

http://kresy.pl/wydarzenia/publicystka-gazety-polskiej-o-rozbiorce-pomnika-upa-lwy-na-cmentarzu-orlat-tez-sa-nielegalne/

 

Wywiad dla Polski Zbrojnej

Wywiad dla Polski Zbrojnej. Co prawda moje słowa wpleciono w narrację autora, to jednak pismo czytane przez żołnierzy WP niesie pewną dawkę prawdy (np. nie nazywałem członków UPA żołnierzami).

Operacja „Wisła”, czyli jak chciano zlikwidować UPA

http://www.polska-zbrojna.pl/home/articleshow/22445?t=Operacja-Wisla-czyli-jak-chciano-zlikwidowac-UPA#.WQTucSX6aKc.facebook

 

Trochę odpoczynku

Szanowni Państwo! Na kilka dni zniknąłem w lesie bez dostępu do telefonu i internetu. Przez ten czas tyle się wydarzyło, że muszę dawkować informacje aby nie wrzucać za dużo.

 

Mój apel do Marszałka Sejmu RP

Uważam, ze zawsze można naprawić błąd poprzez publiczne przyznanie się do niego. Marku, masz narzędzia aby dużo dobrego tu zrobić

Kuchciński krytykuje nielegalne pomniki UPA – wcześniej nic z nimi nie zrobił

http://kresy.pl/wydarzenia/kuchcinski-krytykuje-nielegalne-pomniki-upa-wczesniej-nic-z-nimi-i-zrobil/

 

Apel

Szanowni Państwo!

Proszę o zignorowanie mającego się odbyć w Przemyślu Zjazdu Ukraińców związanego z operacją Wisła. Nacjonaliści czekają tylko na prowokację. Niewykluczone że sami mogą ją prowokować. Najlepiej jak będziecie państwo licznie fotografować tą imprezę, żeby żaden prowokator nie pozostał niezidentyfikowany.

Andrzej Zapałowski

 

Dziękuje za wsparcie

Szanowni Państwo!

W dniu wczorajszym uchwałą Rady Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Sztuki Wojennej otrzymałem stopień doktora habilitowanego nauk o bezpieczeństwie. W ten sposób administracyjnie zakończyła się procedura trwająca pół roku. Nadmienię, iż wszystkie recenzje habilitacyjne i opinie członków komisji w formie pisemnej miałem pozytywne. Wobec powyższego Komisja Habilitacyjna podjęła uchwałę o skierowaniu wniosku na Radę Wydziału o nadanie stopnia.

Nic by nie było w tym dziwnego, gdyby nie akcja środowisk powiązanych z przewodniczącym Związku Ukraińców w Polsce Piotrem Tymą, który osobiście publikował apele na swojej stronie Facebook o zablokowanie mi postępowania habilitacyjnego. W działania zaangażowało się kilka gazet i portali powiązanych z tym towarzystwem. Bardzo charakterystyczne było także to, że narracja tych ataków wskazuje, iż były one koordynowane z jednego ośrodka. To tylko pokazuje jak pewne środowiska ingerują pozamerytorycznie w formie szantażu w procedury administracyjne w Polsce. Oczywiście przyjdzie czas na bardziej konkretne przedstawienie sprawy i powiązań, a są one wiele mówiące także ze względów bezpieczeństwa Polski.

Dziękuje wszystkim za życzenia i wsparcie.

Andrzej Zapałowski