Moje książki

Granica w ogniu

Bezpieczeństwo Polski

Polecane strony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Moim zdaniem

Biało - czerwona nad Przemyślem

Słowo niepodległość dzisiaj jest jednym z wielu słów, które dla mieszkańców Przemyśla coś tam znaczą. Dla jednych jest to historia, dla innych tożsamość i niezależność kraju, ale są i tacy dla których to słowo prawie nic nie znaczy.
 

Hej, żeglujże, żeglarzu…

Polecam artykuł Maćka o wewnętrznej sytuacji w PiS.
Joanna Kluzik-Rostkowska i Elżbieta Jakubiak nie są najważniejsze w obserwowanej właśnie rozgrywce. Są za to niezbędnym elementem kanonady medialnej, mającej naruszyć spoistość pisowskiego pancerza. Ale myliłby się ten, kto by uznał, że to spisek wrogów zewnętrznych i sprzymierzonych z nimi liberalnych mediów. Nic z tego. Wróg czai się wewnątrz PiS-u i najgłośniej krzyczy – Jarosław Kaczyński będzie prezesem co najmniej do 2014 roku! To oczywista zmyłka. Jarosław Kaczyński ma przestać nim być już w przyszłym roku, przed wyborami parlamentarnymi.
 

Rób liberalizm…

Pod takim tytułem ukazał się w Rzeczpospolitej doroczny raport "Doing Business" przygotowywany przez ekspertów Banku Światowego. Wynika z niego, iż Polska należy do panstw w których mamy najbardziej skomplikowany system podatkowy oraz najtrudniej założyć działalność gospodarczą. Obecny rząd nie zajmuje się prawdziwymi problemami gospodarczymi a głownie socjotechniką.
 

Słowackie hotele upadają przez euro

Trzeba zadać pytanie, co by było z naszą gospodarką, gdyby wielu rozsądnych Polaków nie protestowało przeciw szybkiemu wprowadzeniu u nas euro. Pamiętacie Państwo hasała Platformy Obywatelskiej o wprowadzeniu euro w 2012 roku. Dzisiaj w Polsce nie ma merytorycznej opozycji. Obydwie partie PO i PiS są nastawione, tylko na socjotechniczne manipulowanie ludźmi. Obydwie partie są zarządzane w sposób autorytarny, gdzie pojedyncza osoba jest tylko mało znaczącym trybikiem. Potrzeba nowego ruchu społecznego, nie partii! Ale i na to przyjdzie czas. Musimy bronić swoich interesów na arenie międzynarodowej. To jest nasza racja stanu! Im więcej ludzi to zrozumie, tym lepszą przyszłość zabezpieczą swoim dzieciom.

 

Jaki los czeka ludzi mających ustąpić miejsce obwodnicy?

Wywłaszczani mieszkańcy otrzymują od Urzędu Miasta pisma wzywające do przekazania ich majątków w związku z rozpoczęciem budowy obwodnicy. Przeczytaj jaka jest treść przykładowego pisma adresowanego do jednego z mieszkańców.

 

Obwodnica bez należytego przygotowania

Któż nie słyszał o wieloletnich przygotowaniach obecnego prezydenta Przemyśla do budowy obwodnicy. O tym mówił w dwu ostatnich kampaniach wyborczych.

 

Prezydent Choma będzie fotografował emerytów

Po tragicznym zadłużeniu miasta prezydent Przemyśla, nie mając nic więcej do zaoferowania emerytom, będzie ich „za darmo” fotografował.

 

Ukraińcy którzy ratowali Polaków

W dzisiejszej Rzeczpospolite j  ukazał się bardzo ważny artykuł o Ukraińcach, którzy ratowali Polaków przed mordercami z UPA. Ciągle trwa przełamywanie bariery milczenia o tym ludobójstwie.

 

III zjazd geopolityków polskich

W dniach 21-22 października 2010 r. w  Instytucie Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Wrocławskiego brałem udział w Zjeździe geopolityków.

 

Gratulujemy prezydentowi i radnym ostatnich dwóch kadencji!!!

Według danych bazujących na 13 miernikach cząstkowych obliczano wartości mierników rozwoju z zakresu rynku pracy poszczególnych miast i powiatów Podkarpacia (badania Urzędu Statystycznego w Rzeszowie). Wyniki przedstawiają się następująco: