Moje książki

Granica w ogniu

Bezpieczeństwo Polski

Polecane strony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Moim zdaniem

Publikacja o separatyźmie na Ukrainie

Poniżej publikuje w celach poznawczych mój tekst, który napisałem ponad pół roku temu. Dotyczy on istotnego problemu separatyzmu na zachodniej Ukrainie. Prezentowany tekst jest pozbawiony wielu map. W wersji oryginalnej został wydrukowany w monografii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Wyzwania dla bezpieczeństwa niektórych państw UE związane z wybranymi procesami separatystycznymi na zachodniej Ukrainie

 

Obserwując toczący się konflikt na Ukrainie w rejonie Donbasu, niejako umyka wielu analitykom inny rejon tego państwa, gdzie coraz bardziej widoczne są procesy mogące istotnie wpłynąć na bezpieczeństwo państw Unii Europejskiej z którymi graniczy z Ukraina. Do wspomnianych obszarów, które są zagrożone destabilizacją[1], a nawet przy sprzyjających wewnętrznych warunkach na Ukrainie i w otoczeniu międzynarodowym secesją można wyróżnić tzw. Galicję, Zakarpacie, część obwodu czerniowieckiego, czyli Północną Bukowinę oraz zachodnią część obwodu odesskiego, czyli Południową Besarabię.

 

 

Stary, aktualny tekst

Poniżej tekst, który napisałem rok temu i opublikowałem w „Polityka Polska” nr 11-12 (listopad-grudzień 2016) s.36-39. Wiele poruszonych zagadnień jest ciągle aktualna (tekst przed korektą).

Andrzej Zapałowski

Polska polityka wschodnia w zmieniającej się Europie

 

 

Od ponad dwudziestu pięciu lat polska polityka wschodnia jest ukierunkowana na wspomaganie państw powstałych lub odbudowanych wskutek upadku ZSRR.  Idea Giedrojcia, prometeizm, idea Międzymorza zaburzyła i uzależniła ideowo Polskę w jej polityce wschodniej od wpisywania się w określone realia doktryn politycznych powstałych na przełomie XIX i XX wieku.

 

Kolejny wywiad

Europa 2020: Bezpieczny Wschód i ogarnięty islamską wojną Zachód

https://pl.sputniknews.com/opinie/201708246149023-europa-przyszlosc-wschod-zachod-islam-uchodzcy-sputnik/

 

Moje widzenie sprawy

Są wyroki dla utrudniających greckokatolicką uroczystość

http://supernowosci24.pl/sa-wyroki-dla-utrudniajacych-greckokatolicka-uroczystosc/

 

I znowu w wojsku!

Oczywiście zgłosiłem się do Obrony Terytorialnej. W miniony weekend ponownie w mundurze WP przeszedłem pierwsze sprawdziany fizyczne, ale dałem radę. Każdy przekonany do tej formy odpowiedzialności za państwo, któremu nie przeszkadzają obowiązki zawodowe powinien się zgłosić. Myślę, iż mieszkańcy Przemyśla i okolic powinny zasilić obydwie kompanie „Przemyskie” OT. Apeluje o to zwłaszcza do patriotycznej młodzieży (dziewcząt i chłopców).

http://jaroslaw.wku.wp.mil.pl/pl/15149.html

 

Książka "OUN, UPA i zagłada Żydów" już jest w sprzedaży.

Jak książka wygląda, fotografie okładki, spis treści (nazwiska autorów) - można zobaczyć na stronie internetowej SUOZUN - link:

 

http://suozun.org/aktualnoci/i_ksiazka-oun-upa-i-zaglada-zydow/

 

Rozpowszechnianie informacji, fotografii - mile widziane!


Wszyscy, którzy wpłacili pieniążki w ramach przedpłaty, i opłacili 15 złotych kosztów przesyłki pocztowej, niebawem książkę otrzymają pocztą do domu.Jak można kupić książkę?

 

Nowy ocenzurowany wywiad

Cenzura wraca czasami do porządnych mediów. Link do mojego ostatniego wywiadu. Poniżej wersja nieocenzurowana.

 

Rosji nie należy ulegać

 

http://naszdziennik.pl/polska-kraj/186423,rosji-nie-nalezy-ulegac.html

 

Tekst poprawny wywiadu (na czerwono zaznaczone to co wycięto)

 

Rosji nie należy ulegać, ale z Rosją trzeba też zacząć rozmawiać

 

 

 

Targalski

To ten dupek próbował zablokować mi habilitację. Napisał paszkwil m.in. na mnie w biuletynie który redaguje tuz przed moją Komisją Habilitacyjną że jestem "Agentem Moskwy" . Rektor ASW także za to przepraszał.

Oświadczenie rektora-komendanta Akademii Sztuki Wojennej ws. - Akademia Sztuki Wojennej

http://www.akademia.mil.pl/aktualnosci/oswiadczenie-rektora-komendanta-akademii-sztuki-wojennej-ws-aktywnosci-medialnej-dr-jerzego-targalskiego.html#.WXrioOlpzIV

 

Nowy wywiad dla Naszego Dziennnika

Nie ma zgody na gloryfikację ludobójców

 

http://naszdziennik.pl/polska-kraj/185211,nie-ma-zgody-na-gloryfikacje-ludobojcow.html

 

Mój nowy wywiad

Trump, Polska, Trójmorze i globalna gra

http://kresy.pl/publicystyka/wywiady/trump-polska-trojmorze-globalna-gra/