Moje książki

Granica w ogniu

Bezpieczeństwo Polski

Polecane strony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Moim zdaniem

To Ukraina ma problem a nie Przemyśl

Dr Zapałowski dla Kresów.pl: Co SBU jeszcze wymyśli, żeby jeszcze bardziej popsuć relacje z Polską

http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/dr-zapalowski-co-sbu-jeszcze-wymysli-zeby-jeszcze-bardziej-popsuc-relacje-z-polska

 

Mój nowy wywiad dla Naszego Dziennika

Podaję tekst wywiadu którego udzieliłem dwa dni temu, a dzisiaj został opublikowany

Polityka wschodnia bankrutuje

http://naszdziennik.pl/polska-kraj/174161,polityka-wschodnia-bankrutuje.html

 

 

Huta Pieniacka

Pomnik w Hucie Pieniackiej

 

Analizując kwestie dewastacji pomnika w Hucie Pieniackiej, trzeba zwrócić uwagę na kilka kwestii. Oczywiście, każdy z nas może mieć własne sugestie, gdyż nie ma twardych dowodów na sprawstwo. Dlatego, też formułowanie jednoznacznych tez, że to zrobili nacjonaliści ukraińscy z własnej inicjatywy lub agentura rosyjska na Ukrainie nie przystoi.

 

Nowa kategoria ekspercka-ukraiński analityk

Takie bzdury w Rzeczpospolitej! Ukraina za rok odzyska Donbas- możliwe, ale jako państwo federalne z dużą autonomią. W ogóle to państwo, jeżeli przetrwa to będzie federacją „księstw”. Ten wybitny ukraiński analityk nie mówi, że Ukraina licząca 42 mln obywateli trzeci rok prowadzi wojnę ze 4 mln zbuntowanym regionem (dziesięciokrotna przewaga, także militarna). Te siły z punktu widzenia operacyjnego powinny wystarczyć Ukrainie do „zmiecenia” separatystów, a tak się nie dzieje. Zdaniem tegoż analityka sukcesem jest, że nie utraciła od roku w walce terytorium (jak takie wywody można publikować jako eksperckie?). Nic nie mówi, iż armia ma wyczerpane resursy sprzętu, brak jej amunicji na większą operację, nie może użyć lotnictwa, ma żołnierzy, których część udaje, że walczy, bankrutującą gospodarkę, standard życia środkowoafrykański, 30% spadek PKB w stosunku do tego jakie to państwo miało w chwili powstania. Według tego wybitnego znawcy tematu cel jaki ma Ukraina tj. pyrrusowe zwycięstwo jest warte każdej ofiary obywateli tego kraju.

Ukraiński analityk: Donbas powróci

http://www.rp.pl/Swiat/301099934-Ukrainski-analityk-Donbas-powroci.html#ap-1

 

Mój nowy wywiad dla Naszego Dziennika

Po prawie 24 godzinach po moim odwołaniu i wyjaśnieniu powodu w postaci "przepraszamy" jestem ponownie na Facebooku. Na otwarcie prezentuje mój nowy wywiad

Pozwoliliśmy Ukraińcom wejść nam na głowę
http://naszdziennik.pl/polska-kraj/173599,pozwolilismy-ukraincom-wejsc-nam-na-glowe.html

 

Blokada mojej strony na fb

Szanowni Państwo!

W dniu wczorajszym Facebook zablokował mi moją stronę. Praktycznie bez żadnego uzasadnienia, chociaż mieli do mnie kontakty elektroniczne. Oczywiście się odwołałem. Na razie cisza.

Jeżeli ktoś myśli, że w ten sposób stłamsi niezależną myśl w Polsce to się myli. To tylko dopinguje takie osoby jak ja do poszukiwania nowych form komunikacji. Na razie utworzyłem nową stronę na fb pod moim nazwiskiem.

Pozdrawiam Andrzej Zapałowski

 

Polityka wschodnia Polski

Dzisiaj mało kto czyta długie teksty, więc postarałem się krótko przedstawić moją wizję polityki wschodniej:

Andrzej Zapałowski: Polska polityka wschodnia w zmieniającej się Europie

http://geopolityka.net/andrzej-zapalowski-polska-polityka-wschodnia-w-zmieniajacej-sie-europie/

 

Życzenia od agenta „Moskwy”