Moje książki

Granica w ogniu

Bezpieczeństwo Polski

Polecane strony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Moim zdaniem

Czyżby nowy pomnik UPA?

Podkarpacie: Nielegalny pomnik UPA? Sprawę bada policja

https://rzeszow.onet.pl/podkarpacie-nielegalny-pomnik-upa-sprawe-bada-policja/tmxtbw0

 

Suplement

Suplement do „Raportu Tymy”

Pod tym tytułem będę co kilka dni publikował ciekawe dokumenty i informacje o tym, co się nie znalazło we wspomnianym Raporcie będącym szczytowym dziełem analityki nad Wisłą.

Przed kilkunastoma laty nawiązała ze mną kontakt Anna Strońska, pisarka i dziennikarka związana z tygodnikiem „Polityka” i „Kulturą” wydawaną w Paryżu przez Jerzego Giedroycia.

 

 

Wieści z Zakerzonia

Wczoraj przeglądnąłem sobie kilka roczników „Вісник Закерзоння” czyli po polsku „Wieści z Zakerzonia” wydawanego przed laty (2000-2002) w Przemyślu przez Związek Ukraińców. Już każdy, kto poszuka sobie w internecie co oznacza w nomenklaturze nacjonalistów nazwa Zakierzonie wiele mu wyjaśni. Bardzo ciekawy jest sam skład redakcji (proszę dokładnie przeczytać w stopce redakcyjnej) oraz teksty, w tym ich linia programowa. Oczywiście ich analiza wymaga kilku dni siedzenia, ale jak przyjdzie potrzeba to znajdę je.

 

Ekspert

Ekspert sądowy (zdjęcia na facebooku)

W toczącym się procesie przed sądem w Przemyślu (z uzyskanych informacji w sprawie Panachydy w 2016 roku) ekspertem historycznym ze strony Związku Ukraińców w Polsce jest Bogdan Huk (dziennikarz „Naszego Słowa” organu Związku Ukraińców w Polsce). Szokujące jest to ze osoba, która przez lata gloryfikowała UPA przed polskim sądem traktowana jest jako niezależny ekspert. Wystawia to także jednoznaczne świadectwo Związkowi Ukraińców w Polsce. Poniżej na razie jeden przykład twórczości pana Bogdana Huka.

 

 

Ksiązka w pdf

Szanowni Państwo!

Przed kilku laty wydałem książkę będącą zbiorem wybranych moich tekstów i wywiadów. Zasadniczo wszystkie pochodzą sprzed Euromajdanu. Pokazywałem w nich w którym kierunku pójdzie rozwój wypadków w tej części Europy. Czy moje diagnozy były trafne, proszę przeczytać. Ciekawe jak byście państwo ocenili ekspertyzy wielu tuzów polskiej polityki i nauki za ten okres. Za tydzień upublicznię inna moją książkę, która dotyczy tekstów za lata 2014-2015.

http://geopolityka.net/andrzej-zapalowski-ukraina-i-europa-wschodnia/

 

Prezent

Dzisiaj otrzymałem niezwykły prezent, mianowicie nagranie programu o ekshumacji bojówkarzy UPA którzy zginęli w 1946 roku w napadzie na Birczę. Materiał tym bardziej ciekawy (z 1995 roku), że nagrany przez dziennikarzy związanych ze Związkiem Ukraińców w Polsce dla TV1. Dla prac badawczych jest on niezwykle ważny (udostępniłem kopie kilku kolegom), ale także narracja tego środowiska z perspektywy 23 lat dużo mówi. Na razie jedna refleksja.

 

 

Ostatni wywiad

Prof. Zapałowski o wydaleniu Saakaszwilego: Obawiam się, że w Polsce będzie budował "ośrodek polityczny"

https://wpolityce.pl/swiat/381292-nasz-wywiad-prof-zapalowski-o-wydaleniu-saakaszwilego-obawiam-sie-ze-w-polsce-bedzie-budowal-osrodek-polityczny

 

Kilka moich słów nt. nowelizacji ustawy o IPN

[TYLKO U NAS] Dr A. Zapałowski: Ustawa o IPN nie ogranicza badań i wypowiedzi

http://www.radiomaryja.pl/informacje/u-nas-dr-a-zapalowski-ustawa-o-ipn-ogranicza-badan-wypowiedzi/

 

Raport Tymy i manipulacjie

W niby raporcie a w rzeczywistości w zmanipulowanym sprawozdaniu Związku Ukraińców w Polsce przedstawionym niedawno w Sejmie RP znalazł sie na str. 16 zapis: "Miasto od połowy lat dziewięćdziesiątych XX w. było wykorzystywane jako poligon w działaniach zaogniających relacje polsko-ukraińskie". Chodzi o Przemyśl. W przypisach jest przywołany Kościół oo. Karmelitów Bosych pod wezwaniem św. Teresy. W załączonym ponizej linku przedstawiam tekst o tym problemie. Proszę przeczytać i zobaczyć na czym polega manipulacja TYMY. Wspomniany "raport" zainspirował grono znajomych do opracowania i upublicznienia kilkudziesięciu wątków zawartych w tej publikacji. Pisac będziemy mieli o tym co najmiej na rok.

Tekst do darmowego pobrania

http://geopolityka.net/andrzej-zapalowski-konflikt-polsko-ukrainski-o-przemyski-karmel/

 

Moja książka

Szanowni Państwo! Poniżej link do bezpłatnego pobierania mojej książki, którą opublikowałem rok temu. Wiem, że nie wszystkich stać na jej kupno (aby cena była niższa nie wziąłem honorarium autorskiego), tak więc udostępniam ja bezpłatnie. Drukowaną wersje można znaleźć do kupienia w Internecie. http://geopolityka.net/andrzej-zapalowski-granica-w-ogniu-do-pobrania/