Moje książki

Granica w ogniu

Bezpieczeństwo Polski

Polecane strony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Moim zdaniem

Kolejna książka do pobrania

Upubliczniam bezpłatnie kolejna moją książkę.

Pod tym linkiem można ja pobrać:

http://geopolityka.net/andrzej-zapalowski-bezpieczenstwo-polski/

 

Pomnik w Koniuszy cd

Wracam jeszcze do sprawy nielegalnego pomnika w Koniuszy

Mianowicie w sygnalizowanym periodyku „Wieści z Zakerzonia”, którego redaktorem naczelnym był Bogdan Huk (działacz Związku Ukraińców Polsce i redaktor Naszego Słowa) publikowano w nim także teksty które można uznać, że propagowały one nienawiść narodowościową.

 

 

Suplement 2

Suplement do „Raportu Tymy” 2

(od następnego razu będzie to „Suplement Pana T”)

Wielu się zastanawia jak to się stało, że w Polsce powstało tak dużo nielegalnych pomników UPA. Policja i służby specjalne oczywiście nic nie znalazły, bo to było zbyt trudne. Nawet nie pomogło jak im w sukurs poszedł sam Związek Ukraińców w Polsce publikując album, w którym wołał – TO MY!!!!!

 

 

Marsz polityczny a nie religijny

Obecnie Związek Ukraińców w Polsce rozpacza, że na corocznej Panachidzie czują się zagrożeni. Przez dwie dekady maszerowali, czasami pod sztandarami banderowskimi, a bardzo często szli w nich umundurowani członkowie UPA. Czyż nie robiono tego prowokacyjnie? I policja nie ochraniała ich tak jak zawsze na święcie Jordanu, gdzie mamy do czynienia z typową procesja religijną. Przemyśl jest spokojnym tolerancyjnym miastem. Proszę prześledzić filmy z kolejnych Panachid i szukać, szukać i jeszcze raz szukać religijnych pieśni w czasie pochodu. Tu filmik z 2011 roku. Za duchownymi widzimy „bohaterów” którzy palili Pogórze Przemyskie.

Przemyśl, 19.06.2011, godz. 10.45, ul. Słowackiego

https://www.youtube.com/watch?v=OXZnGXsUxzg

 

Czyżby nowy pomnik UPA?

Podkarpacie: Nielegalny pomnik UPA? Sprawę bada policja

https://rzeszow.onet.pl/podkarpacie-nielegalny-pomnik-upa-sprawe-bada-policja/tmxtbw0

 

Suplement

Suplement do „Raportu Tymy”

Pod tym tytułem będę co kilka dni publikował ciekawe dokumenty i informacje o tym, co się nie znalazło we wspomnianym Raporcie będącym szczytowym dziełem analityki nad Wisłą.

Przed kilkunastoma laty nawiązała ze mną kontakt Anna Strońska, pisarka i dziennikarka związana z tygodnikiem „Polityka” i „Kulturą” wydawaną w Paryżu przez Jerzego Giedroycia.

 

 

Wieści z Zakerzonia

Wczoraj przeglądnąłem sobie kilka roczników „Вісник Закерзоння” czyli po polsku „Wieści z Zakerzonia” wydawanego przed laty (2000-2002) w Przemyślu przez Związek Ukraińców. Już każdy, kto poszuka sobie w internecie co oznacza w nomenklaturze nacjonalistów nazwa Zakierzonie wiele mu wyjaśni. Bardzo ciekawy jest sam skład redakcji (proszę dokładnie przeczytać w stopce redakcyjnej) oraz teksty, w tym ich linia programowa. Oczywiście ich analiza wymaga kilku dni siedzenia, ale jak przyjdzie potrzeba to znajdę je.

 

Ekspert

Ekspert sądowy (zdjęcia na facebooku)

W toczącym się procesie przed sądem w Przemyślu (z uzyskanych informacji w sprawie Panachydy w 2016 roku) ekspertem historycznym ze strony Związku Ukraińców w Polsce jest Bogdan Huk (dziennikarz „Naszego Słowa” organu Związku Ukraińców w Polsce). Szokujące jest to ze osoba, która przez lata gloryfikowała UPA przed polskim sądem traktowana jest jako niezależny ekspert. Wystawia to także jednoznaczne świadectwo Związkowi Ukraińców w Polsce. Poniżej na razie jeden przykład twórczości pana Bogdana Huka.

 

 

Ksiązka w pdf

Szanowni Państwo!

Przed kilku laty wydałem książkę będącą zbiorem wybranych moich tekstów i wywiadów. Zasadniczo wszystkie pochodzą sprzed Euromajdanu. Pokazywałem w nich w którym kierunku pójdzie rozwój wypadków w tej części Europy. Czy moje diagnozy były trafne, proszę przeczytać. Ciekawe jak byście państwo ocenili ekspertyzy wielu tuzów polskiej polityki i nauki za ten okres. Za tydzień upublicznię inna moją książkę, która dotyczy tekstów za lata 2014-2015.

http://geopolityka.net/andrzej-zapalowski-ukraina-i-europa-wschodnia/

 

Prezent

Dzisiaj otrzymałem niezwykły prezent, mianowicie nagranie programu o ekshumacji bojówkarzy UPA którzy zginęli w 1946 roku w napadzie na Birczę. Materiał tym bardziej ciekawy (z 1995 roku), że nagrany przez dziennikarzy związanych ze Związkiem Ukraińców w Polsce dla TV1. Dla prac badawczych jest on niezwykle ważny (udostępniłem kopie kilku kolegom), ale także narracja tego środowiska z perspektywy 23 lat dużo mówi. Na razie jedna refleksja.