Moje książki

Granica w ogniu

Bezpieczeństwo Polski

Polecane strony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Moim zdaniem

Wywiad dla Polski Zbrojnej

Wywiad dla Polski Zbrojnej. Co prawda moje słowa wpleciono w narrację autora, to jednak pismo czytane przez żołnierzy WP niesie pewną dawkę prawdy (np. nie nazywałem członków UPA żołnierzami).

Operacja „Wisła”, czyli jak chciano zlikwidować UPA

http://www.polska-zbrojna.pl/home/articleshow/22445?t=Operacja-Wisla-czyli-jak-chciano-zlikwidowac-UPA#.WQTucSX6aKc.facebook

 

Trochę odpoczynku

Szanowni Państwo! Na kilka dni zniknąłem w lesie bez dostępu do telefonu i internetu. Przez ten czas tyle się wydarzyło, że muszę dawkować informacje aby nie wrzucać za dużo.

 

Mój apel do Marszałka Sejmu RP

Uważam, ze zawsze można naprawić błąd poprzez publiczne przyznanie się do niego. Marku, masz narzędzia aby dużo dobrego tu zrobić

Kuchciński krytykuje nielegalne pomniki UPA – wcześniej nic z nimi nie zrobił

http://kresy.pl/wydarzenia/kuchcinski-krytykuje-nielegalne-pomniki-upa-wczesniej-nic-z-nimi-i-zrobil/

 

Apel

Szanowni Państwo!

Proszę o zignorowanie mającego się odbyć w Przemyślu Zjazdu Ukraińców związanego z operacją Wisła. Nacjonaliści czekają tylko na prowokację. Niewykluczone że sami mogą ją prowokować. Najlepiej jak będziecie państwo licznie fotografować tą imprezę, żeby żaden prowokator nie pozostał niezidentyfikowany.

Andrzej Zapałowski

 

Dziękuje za wsparcie

Szanowni Państwo!

W dniu wczorajszym uchwałą Rady Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Sztuki Wojennej otrzymałem stopień doktora habilitowanego nauk o bezpieczeństwie. W ten sposób administracyjnie zakończyła się procedura trwająca pół roku. Nadmienię, iż wszystkie recenzje habilitacyjne i opinie członków komisji w formie pisemnej miałem pozytywne. Wobec powyższego Komisja Habilitacyjna podjęła uchwałę o skierowaniu wniosku na Radę Wydziału o nadanie stopnia.

Nic by nie było w tym dziwnego, gdyby nie akcja środowisk powiązanych z przewodniczącym Związku Ukraińców w Polsce Piotrem Tymą, który osobiście publikował apele na swojej stronie Facebook o zablokowanie mi postępowania habilitacyjnego. W działania zaangażowało się kilka gazet i portali powiązanych z tym towarzystwem. Bardzo charakterystyczne było także to, że narracja tych ataków wskazuje, iż były one koordynowane z jednego ośrodka. To tylko pokazuje jak pewne środowiska ingerują pozamerytorycznie w formie szantażu w procedury administracyjne w Polsce. Oczywiście przyjdzie czas na bardziej konkretne przedstawienie sprawy i powiązań, a są one wiele mówiące także ze względów bezpieczeństwa Polski.

Dziękuje wszystkim za życzenia i wsparcie.

Andrzej Zapałowski

 

Nowy wywiad dla Naszego Dziennnika

Wybory w atmosferze strachu

http://naszdziennik.pl/swiat/180567,wybory-w-atmosferze-strachu.html

 

Mój wykład

„OPERACJA WISŁA NA PODKARPACIU 1947 – 2017”(3/8)„Mity i fakty związane z operacją Wisła”

https://www.youtube.com/watch?v=i_sc3sYckZg&t=9s

 

Operacja Wisła w radio

Konferencja w 70 rocznicę akcji "Wisła"

http://www.radio.rzeszow.pl/#ajx/wiadomosci/1748/konferencja-w-70-rocznice-akcji-wisla