Moje książki

Granica w ogniu

Bezpieczeństwo Polski

Polecane strony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Moim zdaniem

Pawłokoma

Jutro w Pawłokomie minister SZ Ukrainy Klimkin będzie robił kampanię wyborczą (w Polsce to niespotykane).

Dlatego postanowiłem w punktach podać kilka informacji za które biorę pełna odpowiedzialność.

1. Przed wojną proboszczem w Pawłokomie był późniejszy proboszcz w Iskani, ks. greckokatolicki Michajło Huk, którego dwóch synów było na wysokich stanowiskach w OUN (Mirosław Huk „Hryhor” kierował Okręgiem OUN „Chłodny Jar” a jego brat był szefem ukraińskiego SB na tym terenie, czyli grupy wykonującej wyroki śmierci), trzeci był w UPA (lekarz sotni „Burłaki”).

 

Konferencja w Warszawie

Dwa dni w Warszawie z referatem na Akademii Sztuki Wojennej (nawet na zdjęcie się załapałem)

http://www.akademia.mil.pl/aktualnosci/teoria-i-praktyka-dzialan-nieregularnych-w-walce-o-niepodleglosc-rzeczypospolitej-polskiej.html

 

Nowy tekst

Polecam mój najnowszy tekst w „Przeglądzie Geopolitycznym”. Poruszam w nim m.in., zagadnienie, dlaczego powinniśmy mówić o operacji „Wisła” a nie akcji „Wisła”, regulaminy walk przeciwpartyzanckich z 1947 roku oraz przedstawiam wiele innych nieznanych faktów związanych z tą operacją. http://przeglad.org/wp-content/uploads/2018/02/XXIII-05-Zapa%C5%82owski.pdf

 

Mój wykład

Tytułują mnie profesorem, ale nim nie jestem. Nie mam na to wpływu.

Konflikt na Ukrainie a bezpieczeństwo Polski - prof. Andrzej Zapałowski

https://www.youtube.com/watch?v=iGGHncBxcBE&feature=youtu.be

 

Kolejna książka do pobrania

Upubliczniam bezpłatnie kolejna moją książkę.

Pod tym linkiem można ja pobrać:

http://geopolityka.net/andrzej-zapalowski-bezpieczenstwo-polski/

 

Pomnik w Koniuszy cd

Wracam jeszcze do sprawy nielegalnego pomnika w Koniuszy

Mianowicie w sygnalizowanym periodyku „Wieści z Zakerzonia”, którego redaktorem naczelnym był Bogdan Huk (działacz Związku Ukraińców Polsce i redaktor Naszego Słowa) publikowano w nim także teksty które można uznać, że propagowały one nienawiść narodowościową.

 

 

Suplement 2

Suplement do „Raportu Tymy” 2

(od następnego razu będzie to „Suplement Pana T”)

Wielu się zastanawia jak to się stało, że w Polsce powstało tak dużo nielegalnych pomników UPA. Policja i służby specjalne oczywiście nic nie znalazły, bo to było zbyt trudne. Nawet nie pomogło jak im w sukurs poszedł sam Związek Ukraińców w Polsce publikując album, w którym wołał – TO MY!!!!!

 

 

Marsz polityczny a nie religijny

Obecnie Związek Ukraińców w Polsce rozpacza, że na corocznej Panachidzie czują się zagrożeni. Przez dwie dekady maszerowali, czasami pod sztandarami banderowskimi, a bardzo często szli w nich umundurowani członkowie UPA. Czyż nie robiono tego prowokacyjnie? I policja nie ochraniała ich tak jak zawsze na święcie Jordanu, gdzie mamy do czynienia z typową procesja religijną. Przemyśl jest spokojnym tolerancyjnym miastem. Proszę prześledzić filmy z kolejnych Panachid i szukać, szukać i jeszcze raz szukać religijnych pieśni w czasie pochodu. Tu filmik z 2011 roku. Za duchownymi widzimy „bohaterów” którzy palili Pogórze Przemyskie.

Przemyśl, 19.06.2011, godz. 10.45, ul. Słowackiego

https://www.youtube.com/watch?v=OXZnGXsUxzg

 

Czyżby nowy pomnik UPA?

Podkarpacie: Nielegalny pomnik UPA? Sprawę bada policja

https://rzeszow.onet.pl/podkarpacie-nielegalny-pomnik-upa-sprawe-bada-policja/tmxtbw0

 

Suplement

Suplement do „Raportu Tymy”

Pod tym tytułem będę co kilka dni publikował ciekawe dokumenty i informacje o tym, co się nie znalazło we wspomnianym Raporcie będącym szczytowym dziełem analityki nad Wisłą.

Przed kilkunastoma laty nawiązała ze mną kontakt Anna Strońska, pisarka i dziennikarka związana z tygodnikiem „Polityka” i „Kulturą” wydawaną w Paryżu przez Jerzego Giedroycia.