Moje książki

Granica w ogniu

Bezpieczeństwo Polski

Polecane strony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Moim zdaniem

Podrygi majdanowe

Rząd polski zdziwiony? Dlaczego? Ma przecież takich wspaniałych analityków. Uważacie ze to koniec, bo ja nie. Przyjdzie lato, zacznie się kampania wyborcza, żołnierze ukraińscy z Donbasu nabiorą przekonania, że ich ofiarę wykorzystywano politycznie do celów biznesowych. Przyjdzie duże społeczne rozczarowanie. Do tego wierzyciele upomną się o kasę lub co bardziej pewne o ziemię na Ukrainie. Niektórzy dojdą do wniosku, że pod Rosją nie rozkradną tej ziemi, więc poparcie dla sił prorosyjskich będzie rosło. Zdziwieni? Bo ja nie, a widać, że wielu polskich polityków i analityków zamiast mózgu ma programator. W Polsce duża część społeczeństwa widzi to co jest dla nich niewidzialne. Oj można by pisać i pisać, ale po co? Naród to widzi a politycy i ich doradcy i tak zachowują się jakby byli nie „czytaci”.

Starcia w miasteczku namiotowym w Kijowie. Policja znalazła granaty i "tron Saakaszwilego"

http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/569974,starcia-w-miasteczko-namiotowe-kijow.html

 

Wokół Pawłokomy

[TYLKO U NAS] Prof. A. Zapałowski: Działanie Ukrainy pokazuje, jak fałszywie podchodzą oni do relacji z Polską

http://www.radiomaryja.pl/informacje/u-nas-prof-a-zapalowski-dzialanie-ukrainy-pokazuje-falszywie-podchodza-relacji-polska/

 

Pawłokoma

Jutro w Pawłokomie minister SZ Ukrainy Klimkin będzie robił kampanię wyborczą (w Polsce to niespotykane).

Dlatego postanowiłem w punktach podać kilka informacji za które biorę pełna odpowiedzialność.

1. Przed wojną proboszczem w Pawłokomie był późniejszy proboszcz w Iskani, ks. greckokatolicki Michajło Huk, którego dwóch synów było na wysokich stanowiskach w OUN (Mirosław Huk „Hryhor” kierował Okręgiem OUN „Chłodny Jar” a jego brat był szefem ukraińskiego SB na tym terenie, czyli grupy wykonującej wyroki śmierci), trzeci był w UPA (lekarz sotni „Burłaki”).

 

Konferencja w Warszawie

Dwa dni w Warszawie z referatem na Akademii Sztuki Wojennej (nawet na zdjęcie się załapałem)

http://www.akademia.mil.pl/aktualnosci/teoria-i-praktyka-dzialan-nieregularnych-w-walce-o-niepodleglosc-rzeczypospolitej-polskiej.html

 

Nowy tekst

Polecam mój najnowszy tekst w „Przeglądzie Geopolitycznym”. Poruszam w nim m.in., zagadnienie, dlaczego powinniśmy mówić o operacji „Wisła” a nie akcji „Wisła”, regulaminy walk przeciwpartyzanckich z 1947 roku oraz przedstawiam wiele innych nieznanych faktów związanych z tą operacją. http://przeglad.org/wp-content/uploads/2018/02/XXIII-05-Zapa%C5%82owski.pdf

 

Mój wykład

Tytułują mnie profesorem, ale nim nie jestem. Nie mam na to wpływu.

Konflikt na Ukrainie a bezpieczeństwo Polski - prof. Andrzej Zapałowski

https://www.youtube.com/watch?v=iGGHncBxcBE&feature=youtu.be

 

Kolejna książka do pobrania

Upubliczniam bezpłatnie kolejna moją książkę.

Pod tym linkiem można ja pobrać:

http://geopolityka.net/andrzej-zapalowski-bezpieczenstwo-polski/

 

Pomnik w Koniuszy cd

Wracam jeszcze do sprawy nielegalnego pomnika w Koniuszy

Mianowicie w sygnalizowanym periodyku „Wieści z Zakerzonia”, którego redaktorem naczelnym był Bogdan Huk (działacz Związku Ukraińców Polsce i redaktor Naszego Słowa) publikowano w nim także teksty które można uznać, że propagowały one nienawiść narodowościową.

 

 

Suplement 2

Suplement do „Raportu Tymy” 2

(od następnego razu będzie to „Suplement Pana T”)

Wielu się zastanawia jak to się stało, że w Polsce powstało tak dużo nielegalnych pomników UPA. Policja i służby specjalne oczywiście nic nie znalazły, bo to było zbyt trudne. Nawet nie pomogło jak im w sukurs poszedł sam Związek Ukraińców w Polsce publikując album, w którym wołał – TO MY!!!!!

 

 

Marsz polityczny a nie religijny

Obecnie Związek Ukraińców w Polsce rozpacza, że na corocznej Panachidzie czują się zagrożeni. Przez dwie dekady maszerowali, czasami pod sztandarami banderowskimi, a bardzo często szli w nich umundurowani członkowie UPA. Czyż nie robiono tego prowokacyjnie? I policja nie ochraniała ich tak jak zawsze na święcie Jordanu, gdzie mamy do czynienia z typową procesja religijną. Przemyśl jest spokojnym tolerancyjnym miastem. Proszę prześledzić filmy z kolejnych Panachid i szukać, szukać i jeszcze raz szukać religijnych pieśni w czasie pochodu. Tu filmik z 2011 roku. Za duchownymi widzimy „bohaterów” którzy palili Pogórze Przemyskie.

Przemyśl, 19.06.2011, godz. 10.45, ul. Słowackiego

https://www.youtube.com/watch?v=OXZnGXsUxzg