Moje książki

Granica w ogniu

Bezpieczeństwo Polski

Polecane strony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Moim zdaniem

Uwaga

Do 15 lipca będę prawdopodobnie poza internetem.

 

Na nich nie głosujemy

Zdradzony jest każdy kto myśli po polsku. W odpowiedzi potraktujcie wybory do sejmików wojewódzkich jako odpowiedz na ten akt. Nie głosujcie na PiS oraz PO czy Nowoczesną. Tutaj mamy szansę się odwdzięczyć. Promujcie ten pomysł.

Andrzej Zapałowski

Jakubiak (K’15) o pilnych zmianach w ustawie o IPN: czuję się zdradzony, rząd ugiął się przed Izraelem

https://kresy.pl/wydarzenia/jakubiak-k15-o-pilnych-zmianach-w-ustawie-o-ipn-czuje-sie-zdradzony-rzad-ugial-sie-przed-izraelem/?utm_source=notification&utm_medium=browser

 

Z konferencji w Lublinie

Trwa Kongres Środowisk Kresowych RP w Lublinie

http://www.radiomaryja.pl/informacje/trwa-kongres-srodowisk-kresowych-rp-w-lublinie/

23 czerwca 2018 12:41/w Informacje, Polska
Radio Maryja

Modlitwa za ofiary ludobójstwa na Wołyniu rozpoczęła dziś drugi dzień Kongresu Środowisk Kresowych RP w Lublinie. Spotkanie odbywa się pod hasłem „Tożsamość-Pamięć- Przyszłość”.

Pierwszym z punktów kongresu była Msza św. sprawowana w intencji zamordowanych na Kresach. Po Eucharystii wierni przeszli w Marszu Pamięci na Plac Litewski. Tam zapłonęły znicze pamięci pomordowanych.

 

Bircza tekst

Mój tekst (wersja przed ostateczną korektą) opublikowana w kwartalniku Myśl.pl nr 39 (1/2018). Pokazuje w nim istotę obrony Birczy. Pozdrawiam dr hab. Andrzej Zapałowski

 

 

Medialny i polityczny napad na Birczę

 

 

 

 

O konferencji w Lublinie

Rząd PiS-u i Prezydent RP odmówili patronatu nad konferencją, podobnie jak wcześniej w Kędzierzynie -Koźlu! O tym trzeba mówić.

"Tożsamość, Pamięć, Przyszłość"

https://www.youtube.com/watch?time_continue=150&v=V_YVm1LskVI

 

IV Dywizja

Opublikowałem na Facebooku

Budowa czwartej dywizji WP w Polsce

Pojawił się pomysł budowy (odbudowy) w Polsce kolejnej dywizji operacyjnej Wojska Polskiego. Rozgrzała także dyskusja o lokalizacji w Polsce dywizji USA jako gwaranta naszego bezpieczeństwa. Moim zdaniem odbudowa kolejnego związku taktycznego jest Polsce niezbędne. Niezbędne jest także postawienie przed sąd polityków i napiętnowanie partii które doprowadziły do degradacji infrastruktury wojskowej. Dzisiaj mamy taką sytuację, że brakuje nam koszar, strzelnic i sprzętu, który wysprzedawano. Nie wiem, jak jest z bronią i amunicją (tak mi wypada pisać). Warunkiem jest, aby nowa dywizja powstała w oparciu o nowe formowane brygady operacyjne, a nie podporządkowanie istniejących czy też zmianę lokalizacji istniejących na zachodzie Polski.

 

Działanie na szkodę Polski

Analiza Akademii Sztuki Wojennej: wspieranie partii Polaków na Litwie sprzeczne z interesami RP

https://kresy.pl/wydarzenia/analiza-akademii-sztuki-wojennej-wspieranie-partii-polakow-na-litwie-sprzeczne-z-interesami-rp/?utm_source=notification&utm_medium=browser

20 czerwca 2018

Tygodnik „Wprost” cytuje analizę Akademii Sztuki Wojennej dla MSZ, według której wspieranie AWPL-ZChR, partii litewskich Polaków, ma być sprzeczne z interesami RP. Gazeta twierdzi też, że zwolennicy AWPL są pod wpływem Rosji. Sprawę dla portalu Kresy.pl komentuje ekspert ds. bezpieczeństwa, dr hab. Andrzej Zapałowski.

 

 

W swoim imieniu dziękuje za ten gest.

Ponad dwadzieścia lat temu rozmawiałem o tym kilkukrotnie z władzami Ukrainy jako przedstawiciel Sejmu RP. Rozmawiałem także z władzami ze Lwowa, którzy przez 30 lat nic nie zwrócili. Dlatego mam do nich podejście jak do nieokrzesanych Buszmenów.

https://kresy.pl/wydarzenia/rosyjskie-wladze-w-sewastopolu-oddaly-katolikom-kosciol/

Rosyjskie władze w Sewastopolu oddały katolikom kościół

 

O manipulacji BBN-u

BBN żąda usunięcia prof. Zapałowskiego i czterech innych badaczy z konferencji w IPN

https://kresy.pl/wydarzenia/polityka/bbn-zada-usuniecia-prof-zapalowskiego-i-czterech-innych-badaczy-z-konferencji-w-ipn/?utm_source=notification&utm_medium=browser