Moje książki

Granica w ogniu

Bezpieczeństwo Polski

Polecane strony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Moim zdaniem

Mój nowy wywiad

Prof. Zapałowski dla Kresy.pl: Polska jest elementem gry Stanów Zjednoczonych

https://kresy.pl/wydarzenia/bezpieczenstwo-i-obrona/prof-zapalowski-dla-kresy-pl-polska-jest-elementem-gry-stanow-zjednoczonych/

24 lipca 2018|0 Komentarze|w bezpieczeństwo i obrona, Publicystyka, Wywiady |Przez Marek Trojan

W rozmowie z portalem Kresy.pl dr hab. Andrzej Zapałowski, ekspert ds. bezpieczeństwa i geopolityki skomentował ostatni szczyt prezydentów USA i Rosji w Helsinkach. „Dziwię się naiwności polskich polityków, którzy w polityce wschodniej wykonują działania oczekiwane przez wiele mocarstw światowych, a które kompletnie nie leżą w interesie państwa polskiego”.

 

 

Nowa książka o Wołyniu

Ukazała się książka „Sprawcy ludobójstwa Polaków na Wołyniu w czasie II wojny światowej” (nakład niewielki na 11 lipca). Byłem jednym z jej recenzentów. IPN przez 8 miesięcy wahał się czy ja wydać z powodów „poprawności politycznej”. W tajemnicy przygotowaliśmy jej druk gdzie indziej. Książka będzie wydana ponownie w dużym nakładzie (oba tomy). Pierwszy tom liczy 540 stron. Drugi będzie w podobnej objętości. Całość przed ograniczeniem objętości liczyła około 2500 stron. Według mnie jest to absolutny „hit” naukowy i poznawczy. Opracowano głownie w oparciu o ukraińskie źródła.

Tutaj o książce:

"Sprawcy ludobójstwa Polaków na Wołyniu" - Mieczysław Samborski

https://www.youtube.com/watch?v=-9piNgRk4cA

 

Uwaga

Do 15 lipca będę prawdopodobnie poza internetem.

 

Na nich nie głosujemy

Zdradzony jest każdy kto myśli po polsku. W odpowiedzi potraktujcie wybory do sejmików wojewódzkich jako odpowiedz na ten akt. Nie głosujcie na PiS oraz PO czy Nowoczesną. Tutaj mamy szansę się odwdzięczyć. Promujcie ten pomysł.

Andrzej Zapałowski

Jakubiak (K’15) o pilnych zmianach w ustawie o IPN: czuję się zdradzony, rząd ugiął się przed Izraelem

https://kresy.pl/wydarzenia/jakubiak-k15-o-pilnych-zmianach-w-ustawie-o-ipn-czuje-sie-zdradzony-rzad-ugial-sie-przed-izraelem/?utm_source=notification&utm_medium=browser

 

Z konferencji w Lublinie

Trwa Kongres Środowisk Kresowych RP w Lublinie

http://www.radiomaryja.pl/informacje/trwa-kongres-srodowisk-kresowych-rp-w-lublinie/

23 czerwca 2018 12:41/w Informacje, Polska
Radio Maryja

Modlitwa za ofiary ludobójstwa na Wołyniu rozpoczęła dziś drugi dzień Kongresu Środowisk Kresowych RP w Lublinie. Spotkanie odbywa się pod hasłem „Tożsamość-Pamięć- Przyszłość”.

Pierwszym z punktów kongresu była Msza św. sprawowana w intencji zamordowanych na Kresach. Po Eucharystii wierni przeszli w Marszu Pamięci na Plac Litewski. Tam zapłonęły znicze pamięci pomordowanych.

 

Bircza tekst

Mój tekst (wersja przed ostateczną korektą) opublikowana w kwartalniku Myśl.pl nr 39 (1/2018). Pokazuje w nim istotę obrony Birczy. Pozdrawiam dr hab. Andrzej Zapałowski

 

 

Medialny i polityczny napad na Birczę

 

 

 

 

O konferencji w Lublinie

Rząd PiS-u i Prezydent RP odmówili patronatu nad konferencją, podobnie jak wcześniej w Kędzierzynie -Koźlu! O tym trzeba mówić.

"Tożsamość, Pamięć, Przyszłość"

https://www.youtube.com/watch?time_continue=150&v=V_YVm1LskVI

 

IV Dywizja

Opublikowałem na Facebooku

Budowa czwartej dywizji WP w Polsce

Pojawił się pomysł budowy (odbudowy) w Polsce kolejnej dywizji operacyjnej Wojska Polskiego. Rozgrzała także dyskusja o lokalizacji w Polsce dywizji USA jako gwaranta naszego bezpieczeństwa. Moim zdaniem odbudowa kolejnego związku taktycznego jest Polsce niezbędne. Niezbędne jest także postawienie przed sąd polityków i napiętnowanie partii które doprowadziły do degradacji infrastruktury wojskowej. Dzisiaj mamy taką sytuację, że brakuje nam koszar, strzelnic i sprzętu, który wysprzedawano. Nie wiem, jak jest z bronią i amunicją (tak mi wypada pisać). Warunkiem jest, aby nowa dywizja powstała w oparciu o nowe formowane brygady operacyjne, a nie podporządkowanie istniejących czy też zmianę lokalizacji istniejących na zachodzie Polski.

 

Działanie na szkodę Polski

Analiza Akademii Sztuki Wojennej: wspieranie partii Polaków na Litwie sprzeczne z interesami RP

https://kresy.pl/wydarzenia/analiza-akademii-sztuki-wojennej-wspieranie-partii-polakow-na-litwie-sprzeczne-z-interesami-rp/?utm_source=notification&utm_medium=browser

20 czerwca 2018

Tygodnik „Wprost” cytuje analizę Akademii Sztuki Wojennej dla MSZ, według której wspieranie AWPL-ZChR, partii litewskich Polaków, ma być sprzeczne z interesami RP. Gazeta twierdzi też, że zwolennicy AWPL są pod wpływem Rosji. Sprawę dla portalu Kresy.pl komentuje ekspert ds. bezpieczeństwa, dr hab. Andrzej Zapałowski.