Moje książki

Granica w ogniu

Bezpieczeństwo Polski

Polecane strony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Moim zdaniem

Specjaliści od konspiracji

Ten tekst pisał absolutny ignorant wojskowy. Jestem porażony poziomem niektórych wywodów. Faktem jest, że armia jest w złej sytuacji, ale zapoczątkował to minister Onyszkiewicz, Klich (zresztą wszyscy ministrowie od 1995 roku za to odpowiadają). Proszę przejrzeć tylko dostępne w Internecie sprawozdania z posiedzeń Sejmowej Komisji Obrony Narodowej za ostatnie dwie dekady. Żałosne jest mówienie, że żołnierze OT są aktywni na portalach społecznościowych więc jak mogą robić konspirację. Poziom wiedzy jest tu paraliżujący. Między działaniami nieregularnymi na zapleczu a konspiracją jest taktyczna przepaść. Dzisiaj istniejące kompanie OT (tylko jedna w powiecie) nie mogą być przewidziane do działań konspiracyjnych (przynajmniej nie na terenie odpowiedzialności kompanii), gdyż w każdej gminie „każdy wie” kto jest w OT, a ponadto biurokracja wojskowa jest tak duża, że przeciwnik ma 99% szanse na przejęcie chociażby dokumentacji finansowej w bankach, gdzie są kierowane przelewy dla OT. Pseudo fachowcy- nie piszczcie bzdur o bezpieczeństwie państwa.

http://m.newsweek.pl/polska/armia-wojsko-polskie-pod-rzadami-pis-jest-w-rozsypce,artykuly,431460,1.html?utm_source=fb&utm_medium=social&utm_campaign=fb_nw

 

Zmiana administratora

Kilkudniowa przerwa była spowodowana zmianą operatora strony. Niedługo przystąpię do jej aktualizacji

 

Nowy wywiad

Od lat mówię to, o czym jestem przekonany. Jeżeli osoba zajmująca się bezpieczeństwem wpisuje się w oczekiwania propagandzistów, to staje się jednym z nich. Dziś większość państw i ich mediów uczestniczy w wojnie informacyjnej, ale nie dajmy się zwariować. Rozmawiać trzeba.

„Polski teatr wojny” potrzebuje amerykańskich żołnierzy?

https://pl.sputniknews.com/opinie/201808028516544-Polska-USA-amerykanskie-bazy-Rosja-Trump-Putin/

 

Mała rocznica

Dzisiaj sobie uświadomiłem, że minęły już cztery lata, odkąd współpracuje z polskimi stacjami radiowymi w USA. W Polskim Radio Chicago mam praktycznie cotygodniową audycję na żywo o 7.30 w środy lub piątki a w Radio Polonii 2000 jedna w miesiącu. Do kolegów żartuje, że jestem tam chyba bardziej rozpoznawalny niż na Podkarpaciu.

Polskie Radio Chicago

http://dziennikzwiazkowy.com/polonia/muzyczne-obchody-25-lecia-radia-chicago-wpna-1490-am/

Radio Polonii 2000

http://radiopolonii.com/uncategorized/dr-andrzej-zapalowski/

 

Mój nowy wywiad

Prof. Zapałowski dla Kresy.pl: Polska jest elementem gry Stanów Zjednoczonych

https://kresy.pl/wydarzenia/bezpieczenstwo-i-obrona/prof-zapalowski-dla-kresy-pl-polska-jest-elementem-gry-stanow-zjednoczonych/

24 lipca 2018|0 Komentarze|w bezpieczeństwo i obrona, Publicystyka, Wywiady |Przez Marek Trojan

W rozmowie z portalem Kresy.pl dr hab. Andrzej Zapałowski, ekspert ds. bezpieczeństwa i geopolityki skomentował ostatni szczyt prezydentów USA i Rosji w Helsinkach. „Dziwię się naiwności polskich polityków, którzy w polityce wschodniej wykonują działania oczekiwane przez wiele mocarstw światowych, a które kompletnie nie leżą w interesie państwa polskiego”.

 

 

Nowa książka o Wołyniu

Ukazała się książka „Sprawcy ludobójstwa Polaków na Wołyniu w czasie II wojny światowej” (nakład niewielki na 11 lipca). Byłem jednym z jej recenzentów. IPN przez 8 miesięcy wahał się czy ja wydać z powodów „poprawności politycznej”. W tajemnicy przygotowaliśmy jej druk gdzie indziej. Książka będzie wydana ponownie w dużym nakładzie (oba tomy). Pierwszy tom liczy 540 stron. Drugi będzie w podobnej objętości. Całość przed ograniczeniem objętości liczyła około 2500 stron. Według mnie jest to absolutny „hit” naukowy i poznawczy. Opracowano głownie w oparciu o ukraińskie źródła.

Tutaj o książce:

"Sprawcy ludobójstwa Polaków na Wołyniu" - Mieczysław Samborski

https://www.youtube.com/watch?v=-9piNgRk4cA

 

Uwaga

Do 15 lipca będę prawdopodobnie poza internetem.

 

Na nich nie głosujemy

Zdradzony jest każdy kto myśli po polsku. W odpowiedzi potraktujcie wybory do sejmików wojewódzkich jako odpowiedz na ten akt. Nie głosujcie na PiS oraz PO czy Nowoczesną. Tutaj mamy szansę się odwdzięczyć. Promujcie ten pomysł.

Andrzej Zapałowski

Jakubiak (K’15) o pilnych zmianach w ustawie o IPN: czuję się zdradzony, rząd ugiął się przed Izraelem

https://kresy.pl/wydarzenia/jakubiak-k15-o-pilnych-zmianach-w-ustawie-o-ipn-czuje-sie-zdradzony-rzad-ugial-sie-przed-izraelem/?utm_source=notification&utm_medium=browser

 

Z konferencji w Lublinie

Trwa Kongres Środowisk Kresowych RP w Lublinie

http://www.radiomaryja.pl/informacje/trwa-kongres-srodowisk-kresowych-rp-w-lublinie/

23 czerwca 2018 12:41/w Informacje, Polska
Radio Maryja

Modlitwa za ofiary ludobójstwa na Wołyniu rozpoczęła dziś drugi dzień Kongresu Środowisk Kresowych RP w Lublinie. Spotkanie odbywa się pod hasłem „Tożsamość-Pamięć- Przyszłość”.

Pierwszym z punktów kongresu była Msza św. sprawowana w intencji zamordowanych na Kresach. Po Eucharystii wierni przeszli w Marszu Pamięci na Plac Litewski. Tam zapłonęły znicze pamięci pomordowanych.