Moje książki

Granica w ogniu

Bezpieczeństwo Polski

Polecane strony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

IV Dywizja

Opublikowałem na Facebooku

Budowa czwartej dywizji WP w Polsce

Pojawił się pomysł budowy (odbudowy) w Polsce kolejnej dywizji operacyjnej Wojska Polskiego. Rozgrzała także dyskusja o lokalizacji w Polsce dywizji USA jako gwaranta naszego bezpieczeństwa. Moim zdaniem odbudowa kolejnego związku taktycznego jest Polsce niezbędne. Niezbędne jest także postawienie przed sąd polityków i napiętnowanie partii które doprowadziły do degradacji infrastruktury wojskowej. Dzisiaj mamy taką sytuację, że brakuje nam koszar, strzelnic i sprzętu, który wysprzedawano. Nie wiem, jak jest z bronią i amunicją (tak mi wypada pisać). Warunkiem jest, aby nowa dywizja powstała w oparciu o nowe formowane brygady operacyjne, a nie podporządkowanie istniejących czy też zmianę lokalizacji istniejących na zachodzie Polski.

Co do lokalizacji nowej dywizji USA w Polsce to moim zdaniem jest to naiwna gra polityczna bez szans na realizację. Generalnie ktoś podpuścił polskich polityków, którzy głoszą hasła w imię amerykańskich celów gry z Rosją. Oczywiście naiwni się na to nabiorą, a jakby zapadła taka decyzja to jest wdrożenie będzie trwało latami bez istotnego wpływu na bezpieczeństwo Polski. Szkoda na złudzenia pieniędzy. Amerykanie jak chcą nam pomóc to niech wydzierżawią nam sprzęt, którego nie posiadamy!!!!

Budowa przez Polskę nowej dywizji ma kilka istotnych politycznych i społecznych argumentów:

  1. Na ścianie wschodniej jest nadal bezrobocie i duży potencjał młodych ludzi, którzy chcieli by zostać żołnierzami zawodowymi. Zamiast wyjeżdżać za pracą na Zachód pozostaną na miejscu.
  2. Większe zamówienia dla własnego przemysłu zbrojeniowego.
  3. Aktywacja gospodarcza miejscowości, gdzie będą odbudowywane garnizony WP.
  4. Wzrost poczucia bezpieczeństwa społecznego ludności.
  5. Rozwój osobowy kadry wojskowej który został częściowo zabetonowany poprzez miniaturyzacje armii. Miniaturyzacja armii doprowadziła do tworzenia regulaminów wewnętrznych w armii powodujących utrzymanie administracji wojskowej kosztem utrudnienia awansowego zwłaszcza w korpusie podoficerskim.
  6. Rozwój szkolnictwa wojskowego.

Oczywiście wraz z odtwarzaniem czwartej dywizji należy rozbudowywać Obronę Terytorialną, w formie powszechnej. Obecne założenia ilościowe należy traktować jako czasowe i jako pierwszy etap ich tworzenia.

NIE ŁUDŻMY SIĘ ŻE KTOŚ NAS OBRONI!!!  Potrzeba nam polityków i decydentów mających wizje strategiczną bezpieczeństwa Polski a nie widzących tylko do następnych wyborów.

Poniżej dobra decyzja, ale jest to rozwiązanie czasowe:

Więcej T-72 zostanie w Polsce. Wrócą do linii? [KOMENTARZ]

https://www.defence24.pl/media-wiecej-t-72-zostanie-w-kraju-wroca-do-linii-komentarz