Moje książki

Granica w ogniu

Bezpieczeństwo Polski

Polecane strony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nielegalny pomnik UPA

Ks. Isakowicz- Zaleski napisał na fb: Dziś w Olsztynie rozpoczął się proces Polaka oskarżonego za anty-banderowskie wlepki, które prawem kaduka śledczy uznali za anty-ukraińskie. Co za głupota! Co na to prokurator generalny Zbigniew Ziobro?

Jak pokazuje inny przykład, a mianowicie Prokuratura Rejonowa w Przemyślu odmówiła śledztwa w sprawie budowy nowego banderowskiego nielegalnego pomnika!!!!!

 

Informowałem o tym wcześniej. Wiem, iż w tej sprawie doniesienie złożył także Podkarpacki Wojewódzki Konserwator Zabytków. Nielegalna budowa miała miejsce na terenie będącym w rejestrze zabytków. Wskazałem w czasie przesłuchania na Policji materiały i nazwiska osób, które kilkanaście lat temu w tym samym miejscu fotografowały się, po usypaniu nielegalnego pomnika ku czci UPA. Oczywiście są tam osoby zaangażowane w oskarżenia kibiców, iż czasie Panachidy w Przemyślu w 2016 roku naruszyły tą polityczną procesję. Tutaj Prokuratura w Przemyślu staje „na głowie” aby udowodnić winę, podobnie jak w sprawie antyukraińskiego okrzyku w czasie „Marszu Orląt” w Przemyślu. Mamy już kilka spraw, gdzie opieszałość Prokuratury w Przemyślu w sprawach banderowskich aż razi. Przykładem tu jest brak postępów w śledztwie w sprawie ukraińskich studentów promujących banderowska flagę. Także mamy wiele innych przykładów umarzania spraw składanych przez Polaków w sprawie promocji banderyzmu w Przemyślu. Tej sprawy tak nie zostawimy i wkrótce powiadomimy najważniejsze organy w Polsce dokańczając większy pakiet załączników. Ten temat pokażemy także w kampanii parlamentarnej.

 

więcej na fb