Moje książki

Granica w ogniu

Bezpieczeństwo Polski

Polecane strony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Książka "OUN, UPA i zagłada Żydów" już jest w sprzedaży.

Jak książka wygląda, fotografie okładki, spis treści (nazwiska autorów) - można zobaczyć na stronie internetowej SUOZUN - link:

 

http://suozun.org/aktualnoci/i_ksiazka-oun-upa-i-zaglada-zydow/

 

Rozpowszechnianie informacji, fotografii - mile widziane!


Wszyscy, którzy wpłacili pieniążki w ramach przedpłaty, i opłacili 15 złotych kosztów przesyłki pocztowej, niebawem książkę otrzymają pocztą do domu.Jak można kupić książkę?

http://www.akademicka.pl/index.php?detale=1&a=1&id=36102

 

 

OUN, UPA i zagłada Żydów

red. Andrzej A. Zięba

Księgarnia Akademicka, 2016,
998 s. Dział: historia 1939-1945
ISBN/ISSN 9788376386829

Wydanie papierowe:

Cena w sklepie: 85,00 zł
Cena wysyłkowa: 76,50 zł

szt.:

 


Kilkadziesiąt artykułów zebranych w tomie OUN, UPA i zagłada Żydów nie jest dziełem wspólnym, lecz indywidualnymi, autorskimi pracami dwudziestu dwóch specjalistów z zakresu problematyki nacjonalizmu ukraińskiego i Holokaustu. Reprezentują one różne ujęcia, metodologie i punkty widzenia, gdyż zostały napisane przez autorów pochodzących z Izraela, Ukrainy, Polski, Rosji, Kanady, Niemiec, Szwecji, Francji, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Ich autorzy mają rozmaite doświadczenia kulturowe, przynależą do różnych szkół historycznych, posiadają odmienne upodobania stylistyczne. Wielogłos był naszym zamiarem i staraliśmy się nic w trakcie prac redakcyjnych nie uronić z tej polifonii. Jednym kryterium doboru była erudycja i kompetencja autorów oraz ich oddanie prawdzie i sztuce pisarstwa historycznego. Unikaliśmy tekstów jawnie propagandowych, stąd czytelnik nie znajdzie tu publikacji współczesnych obrońców nacjonalizmu ukraińskiego. Nie ma też tekstów napastliwych, o charakterze antyukraińskim. Naczelnym kryterium była bowiem starożytna zasada Tacyta: sine ira et studio.